Kanser Hastalarına Sanatla Tedavi

 

11 Ocak 2013, Star Gazetesi

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde kanser tedavisi gören ve belirli aralıklarla kemoterapi almak zorunda kalan hastalar, 'Yaşam Kalitesini Destekleme Programı' kapsamında yürütülen sanat çalışmalarına katılıyor.

AÜ Tıp Fakültesi Prof. Dr. Mustafa Samur Tıbbi Onkoloji Kemoterapi Merkezi'nde kemoterapi alan kanser hastalarına gönüllü sanatçılar tarafından, taş ve tuval üzerine resim çalışması, müzik, cam sanatı kursları veriliyor.

Kanser hastalığının, hastayı olduğu kadar çevresini de etkilediğine işaret eden AÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Yaşam Kalitesini Destekleme Programı Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Bozcuk, şunları söyledi:

"Bu süreci yaşayan hastaların mutlu ve umutlu kalmaları için yaşam kalitelerini destekleyen resim, cam sanatları ve müzik faaliyetleri uyguluyoruz. Böylece hastalar psikolojik olarak kendilerini daha güçlü hissediyor. Geleceğe dair umutlarını korumaya yardımcı oluyor. Hastaların yaşam kalitelerinin artığını bilimsel olarak da gözlemliyoruz."

Kemoterapi Merkezi'nde haftanın yedi günü en az bir sanat etkinliği düzenlendiğine değinen Prof. Dr. Hakan Bozcuk, hasta ve hasta yakınlarının, tedavileri sonunda da resim ve diğer sanat çalışmalarına devam edebildiklerini anlattı. Hasta ve yakınlarına isterlerse sanatsal çalışmalarını sürdürebilmeleri için evlerine malzeme verdiklerini anlatan Bozcuk, çalışmaların sürdürülebilmesi ve finansı için gönüllülerden vakfa bağış aldıklarını bildirdi.

/*****************/

Çay TV, 11 Mart 2009

Adnan Oktar:  Her hasta bizim sorumluluğumuzdadır millet olarak. Hasta olmak suç değildir, şereftir, onurdur ve yükümlülüğü bizim üzerimizdedir. Hasta olduğunda o kişi, o kardeşimiz artık bize emanettir, milletçe bize emanettir. Ona biz bakacağız, yemesinden, içmesinden, konforundan, neşesinden, mutluluğundan, tedavisinden, her şeyinden biz sorumluyuz. Hastadan para alınmaz, EN KALİTELİ, EN GÜZEL HASTANEYE GİDECEK, BİRİNCİ SINIF HASTANEYE GİDECEK KANSER HASTASI; ORADA ASLANLAR GİBİ TEDAVİ OLACAK, HÜRMET GÖRECEK, SEVGİ GÖRECEK, HATTA ONUN GÜZEL GENİŞ SALONLARINDA OTURTACAKLAR. Dini sohbetler yapılacak, konuşacak, morali güçlü olacak onun.


Hilal TV, 27 Aralık 2008

Adnan Oktar: Benim tavsiyem şunlar, bir kere ücretsiz hastaneler oluşturulması lazım. KALİTELİ VE GÜZEL HASTANELER OLUŞMASI LAZIM.

 

2013-01-15 20:40:28

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top