Ürdün Kralı: Hıristiyanların Haklarını Korumak Bizim Görevimiz

Ne demiştiNe oldu

7 Ocak 2013, A9 TV

ADNAN OKTAR: Mesela bak Hz. Nuh (a.s) döneminde Müslümanların lideri var. Müslümanlar tek grup; mezhepleri, cemaatleri yok. Bir tane Müslüman grup var. Hz. Nuh (a.s) da onların lideri. Lidersiz değil Müslümanlar. Bir tane Müslüman grup var. Hz. İbrahim (a.s) devrinde bir tane grup var. Cemaatler, mezhepler, tarikatlar falan yok. Hz. Musa (a.s) devrinde de ne mezhep, ne cemaat, ne tarikat, hiçbir şey yok. Tek Müslüman topluluk var. Bir tane lideri var, o da Hz. Musa (a.s); o kadar. Sonradan çıktı bu olaylar böyle; paramparça olmalar, bölünmeler, başsız olma. Baş olmayı istediğinde de Müslümanlar, “Müslümanların başı olmaz” mantığını savunuyorlar. 

Ne Sünnilik kalacak, ne Şiilik kalacak, ne Vahabilik kalacak. Hz. Mehdi (a.s) var, Hz. Mehdi (a.s). Hz. Mehdi (a.s)’ın olduğu yerde Şiilik, Vahabilik, Sünnilik olmaz.


Kral Karadeniz TV, 30 Ocak 2009

Adnan Oktar: Türk-İslam Alemi’nin sürekli iyi niyetini, sevgisini, şefkatini, muhabbetini çok iyi vurgulanması gerekiyor; özellikle HIRİSTİYAN ve MUSEVİ OLAN KARDEŞLERİMİZE ÇOK YOĞUN BİR MUHABBETLE ONLARI KORUMAKTAKİ AZMİMİZİ ÇOK İYİ HİSSETTİRMEMİZ GEREKİYOR. Yani bir ayrı gayrı olmayacağını, onların bizim canımız ciğerimiz kardeşlerimiz olduğunu çok iyi hissettirmemiz gerekiyor…


26 Temmuz 2012, A9 TV

Adnan Oktar: Hıristiyanlar bizim canlarımız, Museviler bizim canlarımız; onlarla birlikte ittifak ederek Allahsız, kitapsız deccaliyeti ortadan kaldıracağız; ilimle, fikirle. Peygamberimiz (s.a.v) hadiste söylüyor, Bediüzzaman Risale-i Nur’da söylüyor; biz Hıristiyanlarla kol kola, yürek yüreğe deccaliyete karşı mücadele ediyoruz, edeceğiz ve etmekte de kararlıyız. Hıristiyanlar bizim canımızdır, kardeşlerimizdir, arkadaşlarımızdır. Çünkü Peygamberlere inanıyor, yine ‘Allah bir’ diyor her halükarda, ahirete inanıyor, cennete inanıyor, cehenneme inanıyor. Yine ittifak ederiz deccaliyete karşı ve ediyoruz da ve edeceğiz de. Boş yere böyle aleyhte bir hava varmış gibi göstermeye çalışıyorlar. İşte Musevi düşmanlığı Müslümanlarda var görüntüsü verecekler, Hıristiyan düşmanlığı var görüntüsü verecekler ve Müslümanlar da hem Hıristiyanlarla, hem Musevilerle savaşa girecek, dünya mahvolacak. İşte bunun adına deccaliyet denir. Bunu teşvik edenler de deccaldir. Mehdiyet, Musevilerle de işbirliği içerisinde olacaktır, Hıristiyanlarla da işbirliği içinde olacaktır. 

 

 

4 Eylül 2013, The Vatican Today (news.va)

Ürdün Kralı Amman’da katıldığı bir konferansta bölgedeki mezhep sorunlarının çözülmesi için Müslümanların ve Hıristiyanların ittifak içinde olmaları gerektiğini söyledi. “Hıristiyanların haklarını korumak bizim görevimiz” dedi.


2013-09-27 00:59:43

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top