Ezidilerin Marketten Alışveriş Yapabilecekleri Kartlı Sistem

Ne demiştiNe oldu

Sayın Adnan Oktar’ın ihtiyaç içinde olan vatandaşlarımızın kartlı bir sistemle ücretsiz yiyecek alabilecekleri marketlerin oluşturulması tavsiyesinden sonra birçok ilde bu mahiyette marketler zincirleri kuruldu.

Son olarak da IŞİD’in saldırılarından kaçan Ezidi kardeşlerimiz Mardin’de çadırlara yerleştirilmiş, yiyecek ihtiyaçlarını karşılamaları için de marketten alışveriş yapabilecekleri kartlı bir sistem geliştirilmiştir.

Çay TV, 11 Mart 2009

Adnan Oktar: Fakir insanlarımız, bizim canlarımız, güzel insanlarımız, bazen görüyoruz; mesela çok az, kuru bir ekmek yiyorlar, bir sıkıntı içindeler, bu bizim milli utancımız olur. Hepimiz sorumluyuz böyle insanlardan, bu Allah rızası için yapılır. Onun için bir marketler zinciri yapılsın demiştim, Allah’a çok şükür birçok ilde bu oluştu. Mesela evimizde bulgur var, 10 kilo bulgur aldık. Götürelim 1 kilo bulguru, orada bulgurun bulunduğu bölüme koyalım. Mesela 10 tane ekmeğimiz var, bir tane ekmeğimizi götürüp oraya koyalım. Fakir insanlarımız da, kardeşlerimiz de oraya geldiklerinde devletten, muhtardan bir yazı alsın. Bu insan muhtaçtır, ihtiyacı vardı diye. Gizli, imzalı, mühürlü. Marketten içeri girince, HATTA KREDİ KARTI GİBİ DE BİR KART VERİLİR, makineden çeker, istediklerini alır, ihtiyacı kadarını alır, gider. Biz de mutlu oluruz, o da mutlu olur. Hem biz sevap kazanırız, o da inşaAllah şükreder, Allah’a şükreder, Allah’a hamd eder, o da bir sevap kazanır. Ve bizim milletimize bir güzellik gelmiş olur, bir hoşnutluk gelmiş olur. Fazla kıyafetlerini götürsünler, fazla olan her şey olur, eşya da olur, mobilya da olabilir. Mesela 4 tane koltuğu vardır fazla geliyordur, 2 tanesini götürür, oraya bırakır. Oradan da ihtiyacı olan insanlar, kardeşimiz evine alır götürür onu ve böylece çok güzel bir yapı meydana gelir.


Hilal TV, 27 Aralık 2008

Adnan Oktar: Benim tavsiyem şunlar, bir kere ücretsiz hastaneler oluşturulması lazım. Kaliteli ve güzel hastaneler oluşması lazım. Halkın ücretsiz yiyecek alabileceği yerler oluşturulması lazım. YANİ, AÇIK MARKETLER, yani halk ihtiyacı kadar alabileceği gibi yerler oluşturulması lazım. Önceden yiyecek stoku yapılması lazım ve tarıma çok önem verilmesi gerekiyor. Tarımla ilgili hem devletin müdahalesi olması lazım hem de tarımla ilgilenenlere yoğun olarak destek sağlanması gerekiyor…


Çay TV, 4 Mart 2009

Adnan Oktar: Bir de çok fakir olan insanlar için marketler yapılması yani bu insanlar gidecekler muhtarlıktan ilgili yerlerden belgelerini alacaklar ki bu utanç duyulacak birşey değildir. Onlar için şereftir. Ahirette cennetlerini inşaAllah genişletir. Koyacak cebine defterleri olacak ben şu kadar peynir istiyorum şu kadar zeytin istiyorum şu kadar ekmek istiyorum günlük ihtiyacım bu imzasını atacak aldım diyecek bu müthiş bir rahatlıktır. Mesela bu ekonomik krize muazzam bir ilaçtır ve çözümdür.

 

16 Ağustos 2014, TRT Haber

Hükümetimiz IŞİD’ın saldırılarından kaçarak Türkiye’ye sığınan Ezidi kardeşlerimize Mardin’de çok temiz ve güzel bir çadır kent kurdu. 2 bin Ezidi burada yaşıyor. 1.500 kişinin daha getirilmesi planlanıyor. Çadırlarda yastık, yorgan, vantilatör, mini buzdolabı, mutfak araç gereçleri gibi tüm ihtiyaçlar bulunuyor. Ayrıca üç öğün sıcak yemek verilmesinin ardından, kendi yemeklerini pişirmeleri için çadırkentteki marketten alışveriş yapmaları için kart veriliyor.

2014-08-28 00:36:44

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top