Yalçın Akdoğan: PKK Silahı Bıraksın da HDP Ne Kadar Oy Alıyor Görelim

Ne demiştiNe oldu

Sayın Adnan Oktar son dönemdeki sohbet programlarında birçok kez “Güneydoğu’da halkın bazı partilere destek vermesinin nedeninin PKK korkusu olduğu, PKK’nın silahları bıraktığı takdirde o partilerin de hiçbir gücünün kalmayacağı” açıklamasında bulunmuştur.

Sayın Yalçın Akdoğan da son olarak “PKK silahı bıraksın da HDP ne kadar oy alıyor görelim” diyerek benzer bir açıklamada bulunmuştur.

8 Mayıs 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Gereğini yapsınlar o zaman. Devlet gücünü göstersin. ZORLA, SİLAH GÜCÜYLE netice alıyorlar. Ben diyorum: “Bu şartlarda seçim olmaz.” Seçimi iptal etsinler. PKK’yı kazısınlar. PKK meselesi hallolsun, sonra seçimlere gidelim. Böyle seçim olmaz. Silah zoruyla orayı alan, silah zoruyla öbür bölgeleri de alır.


13 Nisan 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: ... ben yıllardan beri söylüyorum, “VATANDAŞI ZORLA BİR PARTİYE YÖNLENDİRİYOR PKK” dedim, değil mi? “Böyle seçim olmaz, seçimleri erteleyin” dedim. Böyle seçim olmaz, bir kere seçim güvenliği yok. Seçim güvenliğinin olmadığı yerde seçim nasıl olur? Sen alnına silahı dayayacaksın vatandaşın, sonra diyeceksin ki, “hangi partiye oy veriyorsun?” Sen zaten dayatmanı yapmışsın. CAN HAVLİYLE İNSANLAR KENDİNİ KURTARMAK İÇİN GİDİP  OYUNU VERİYOR. PKK başka bir şeyi kabul etmiyor ki, vatandaşın yakasını bırakmıyor.


14 Nisan 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Şimdi HDP istese de istemese de mecburen PKK’nın etkisinde kalıyor. Ciddi, keskin bir tehdit var. Adamlar mahkeme yapıyorlar, yargılıyorlar. Tayyip hoca Türkiye partisinden bahsediyor, özgür olmalarından, demokrat olmalarından... Adamların böyle bir konumu yok. Böyle bir şey yapamaz zaten. Silah tehdidi, ölüm tehdidi altındalar. Nasıl adam kafasına göre hareket etsin? Mümkün mü mesela Selahattin Demirtaş kaç defa dedi, “Benim çocuğumu, beni tehdit ediyorlar. Beni öldürebilirler” dedi. Hepsi için bu tehdit geçerli.

Adamın kafasına sen otomatik silahı dayarsan, akrabalarını, tanıdıklarını kapının önüne çıkarıp tararsan otomatik silahla, adam diz çöküyor. Allah esirgesin. PKK ne derse başımın üstüne diyor ondan sonra. PKK ne diyor? HDP’ye oy vereceksiniz. “Derhal” diyor adamlar. Çok onurludur Kürt kardeşlerimiz. Bu hale getirmenin âlemi var mı? Mahvolmuş oluyorlar. PKK’nın dediğini yapmak bir Kürt kardeşim için o kadar acı bir olaydır ki, o kadar onur kırıcıdır ki. 


20 Şubat 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Senin örfün, geleneğin Stalinist, Marksist düşünce üstüne. Onlardan zevk alıyorsun. Bütün kültürün komünist kültür. Kürt kültürüyle uzaktan yakından alakan yok.

Güneydoğu’da halkın HDP’ye, BDP’ye destek vermesinin nedeni PKK korkusudur. Başka bir şey değil.


5 Şubat 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Bir de Güneydoğu’da can güvenliği yok ki seçim olsun. HDP’nin kazanması illegal olur. Yani herhangi bir şekilde milletvekili seçilse. PKK’nın desteklediği bir parti nasıl legal bir parti oluyor? Böyle seçim olur mu? Böyle seçim olmaz. Seçimin durdurulması lazım. PKK desteğinin kaldırılması, PKK’nın lağvedilmesi lazım.


4 Şubat 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Bir kere bu komünist örgüt. Komünist örgüt silahsız asla hareket etmez. Şu ana kadar Stalinist çizgiyi benimsemiş, niye silah bıraksın? Hiçbir şekilde de bırakmaya niyetleri yok. Bıraktığında zaten yok olurlar. PYD, TYD, CYD öyle bir konu olmaz. PKK SİLAHI BIRAKTIĞI GÜN, BİTER. BDP DE BİTER, PKK DA BİTER. Onlar silahla ayakta duruyor, PKK. PKK da silahla ayakta durduğu için, BDP’ye destek olduğu için, o silahın gücüyle de BDP şahlanıyor. Müthiş bir güç haline geliyor. O silahın gücü, yoksa şahsın, fikrin, düşüncenin gücü değil. Silah çekildiğinde, olay biter. Onlarda onu bildiği için, silahı asla çekmezler, sadece oyalarlar. Düşünebiliyor musunuz, PKK var, silahsız. Anında tepeler halk onları, sille tokat, darmadağın ederler. Silahından dolayı saygı duyuluyor. PKK bayrağıyla gezdirirler mi adamı silahı olmasa? Bir kere onlar illegal bir komünist örgütten, legal komünist örgüte dönecekler. Türkiye’de Komünizmin seçilme şansı 0,01’dir. Mesela Komünist Partisi var Türkiye’de çok eskidir, seçimlere katılır 0,00’da 1 oy alıyor. Aynı duruma düşer PKK’da. Ama silah gücü olduğunda, amansız bir güce dönüşmüş oluyor, kendi kafalarına göre tabii.

 

 

19 Mayıs 2015, Enson Haber

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan katıldığı bir açılışta Selahattin Demirtaş’a hitaben şunları söyledi:

“Hadi göreyim bakayım, PKK silah bıraksın da ne kadar oy alıyorsun, etin ne budun ne, o zaman görelim." 

2015-07-27 23:54:00

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top