Maltepe’de İhtiyaç Sahipleri İçin “Destek Market”

Ne demiştiNe oldu

Sayın Adnan Oktar sohbetlerinde ihtiyaç sahibi kimselerin ücretsiz şekilde, rencide olmadan yararlanabileceği, açık marketlerin oluşturulması gerektiğini anlatmaktadır.

Sayın Oktar’ın çağrısından sonra çeşitli yerlerde bu tarz marketler açılmıştır. Son olarak Maltepe Kaymakamlığı ile Gıda Bankacılığı ve Temel İhtiyaç Derneği (GBtider) Maltepe ilçesinde yaşayan fakir halk için “Destek Market” adıyla gıda bankası kurmuştur.

Hilal TV, 27 Aralık 2008

Adnan Oktar: Benim tavsiyem şunlar, bir kere ücretsiz hastaneler oluşturulması lazım. Kaliteli ve güzel hastaneler oluşması lazım. Halkın ücretsiz yiyecek alabileceği yerler oluşturulması lazım YANİ, AÇIK MARKETLER, halkın ihtiyacı kadar alabileceği gibi yerler oluşturulması lazım.  


Çay TV, 4 Mart 2009

Adnan Oktar: Bir de çok fakir olan insanlar için marketler yapılması gerekir. Bu insanlar gidecekler muhtarlıktan, ilgili yerlerden belgelerini alacaklar bu utanç duyulacak birşey değildir. Onlar için şereftir. Ahirette cennetlerini inşaAllah genişletir. Ben şu kadar peynir istiyorum şu kadar zeytin istiyorum şu kadar ekmek istiyorum günlük ihtiyacım bu diyecek, imzasını atacak, aldım diyecek, bu müthiş bir rahatlıktır. Bu ekonomik krize muazzam bir ilaçtır ve çözümdür.


Çay TV, 11 Mart 2009

Adnan Oktar: Bir marketler zinciri yapılsın demiştim, Allah’a çok şükür birçok ilde bu oluştu. Mesela evimizde bulgur var, 10 kilo bulgur aldık. Götürelim 1 kilo bulguru, orada bulgurun bulunduğu bölüme koyalım. Mesela 10 tane ekmeğimiz var, bir tane ekmeğimizi götürüp oraya koyalım. Fakir insanlarımız da, kardeşlerimiz de oraya geldiklerinde devletten, muhtardan bir yazı alsın. Bu insan muhtaçtır, ihtiyacı vardı diye. Gizli, imzalı, mühürlü. Marketten içeri girince, HATTA KREDİ KARTI GİBİ DE BİR KART VERİLİR, makineden çeker, istediklerini alır, ihtiyacı kadarını alı. Biz de mutlu oluruz, o da mutlu olur. 

 

25 Şubat 2015, maltepe.gov.tr

Maltepe Kaymakamlığı ile Gıda Bankacılığı ve Temel İhtiyaç Derneği (GBtider) Maltepe ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin temel ihtiyaçlara ulaşabilmesi için “Destek Market” adıyla gıda bankası kurdu.

Kurulan Destek Market ile Maltepe’de yaşayan dezavantajlı bireyler, gıda, temizlik, giyim ve kırtasiye yardımlarından ücretsiz faydalanabilecek. Süpermarket görünümündeki gıda bankasından faydalanacak aileleri Maltepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı belirleyecek. Aileler kendileri için belirlenen limitler dahilinde Destek Market’ten alışveriş yapabilecekler.

2016-03-13 22:01:04

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top