Filistinlilere Türk pasaportu verilsin

Ne demiştiNe oldu


Konya TV,  29 Şubat 2008

Adnan Oktar: Evet çok yaman bir millettir. Onun için bu görevi bir an önce deruhte etmeleri gerekiyor. TÜRK İSLAM ALEMİNİN LİDERLİĞİ İÇİN YALVARIYOR TÜRK İSLAM ALEMİ. Bütün Türk devletleriyle biz görüştük. Hemen hemen hepsi Türkiye’nin liderliğini istiyor. BÜTÜN İSLAM ALEMİNİN İLERİ GELENLERİYLE GÖRÜŞÜYORUZ ONLARDAN BİLGİLER ALIYORUZ. HEPSİ YİNE AYNI ŞEKİLDE TÜRKİYE’NİN LİDERLİĞİNİ İSTİYOR. Bunu uzatmanın bir alemi yok. Türk devleti Türk milleti, Türk İslam aleminin artık lideri olması gerekiyor. Bu hayati bir görev bu. Yoksa bunların hepsinin sorumluluğu bize ait olur.
Ekin TV, 9 Ocak 2009

Adnan Oktar: Peygamber efendimiz (sav) o kadar detaylı anlatmış ki bu ahir zamanda olacak olayları. Filistin bölgesinde olacak olayları da anlatmış. Orada  kan döküleceği, Müslümanların kanının oluk gibi akacağı, böyle fitneler çıkacağını söylüyor Allah Resulü, bizlere anlatmış bunu. Fakat Müslümanları üzerinde durmadığı bir konu var. Bu konunun çözümünü Allah bizlere Kuran’da çok fazla ayetle göstertmiş. Müslümanların birlik olması lazım. Allah diyor ki, Şeytan’dan Allah’a sığınırım: ”Kurşunla kaynatılmış binalar gibi birlikte mücadele edenleri Allah sever” diyor. “Haklarına tecavüz edildiğinde el birlik karşı koyarlar” diyor. Peki, bu ayetler uygulanmazsa, ki çok fazla ayet var. Ve bunlar önemli görülmezse, bu belanın devam edeceğini de ve bu tip olayların devam edeceğini de Müslümanların kabul etmesi gerekir. Ve bu gittikçe tırmanarak gelişir. Bunun çözümü Türk İslam Birliği’dir ve Türk İslam Birliği düşüncesi içerisinde kilitlenmektir, Mehdi’yi beklemektir, Mehdi’nin zuhurunu istemektir, Mehdi’yi aramaktır. Mehdi’yi aramazsa insanlar, Mehdi’nin zuhurunu beklemezlerse, Mehdi aşkı olmazsa çünkü Mehdi müjdelenmiş, geleceği belirtiliyor, ama bana ne derse, eğer insanlar Allah’ı unutursa, Allah da o insanları unutur.


Timetürk, 23 Mart 2010Yeni Şafak yazarı Hakan Albayrak, bugünkü köşesinde Eymen Halid başta olmak üzere bir çok Filistinlinin isteğini dile getirdi; Filistinlilere Türk pasaportu verilsin.

Gerçek Hayat Dergisi Suriye Temsilcisi Adem Özköse vasıtasıyla yıllardır uzaktan uzağa 'paslaştığımız' Eymen Halid'le dostluğumuzu nihayet gıyabiden vicahiye çevirebildik.

Geçen hafta Şam-ı Şerif'te –yine Adem vasıtasıyla- buluştuk, kucaklaştık, halleştik.

Eymen Halid: El-Kuds El-Arabi, El-İstiklâl, El-Vefak gibi gazetelerdeki makaleleri ve El-Cedit televizyonundaki yorumlarıyla Arap kamuoyunu "Türkiye merkezli yeni bir Ortadoğu"ya hazırlayan Filistinli gazeteci-yazar.

Filistinli; ama Ürdün doğumlu, Yemen vatandaşı, Suriye'de mukim.

Babası, Siyonist İşgal Rejimi'nin kuruluş günlerinde Hayfa'dan sürülmüş.

Kendisi Hayfa'yı hiç görmedi, ama ısrarla "Hayfalıyım" diyor.

Bir de, "Osmanlıyım" diyor.

Ve, "Osmanlı Devleti'nin varisi Türkiye olduğuna göre, Türkiye benim de devletim" diye ekliyor.
Bunun, sadece duygusal olarak değil, hukuki olarak da böyle olduğunu / böyle olması gerektiğini söylüyor.

2010-04-13 12:10:05

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top