Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İki Alanda Üzgünüm, Biri Eğitim Diğeri Kültür Sanat”

Ne demiştiNe oldu

Sayın Adnan Oktar’ın sohbet programlarında en çok üzerinde durduğu konulardan biri de sanat, estetik ve kalitede ilerlemedir. Sayın Oktar; Türkiye’de hizmetlerin güzel olduğunu ifade etmekte ancak sanat, estetik ve kalite yoksa yol, köprü, bina gibi çalışmaların yetersiz kalacağını hatırlatmaktadır. Bunun için devletin kaliteyi hedef alacak çalışmalar yapması gerektiğini belirtmektedir.

Sayın Erdoğan da bu yönde bir konuşma yaparak “İki alanda üzgünüm, biri eğitim diğeri kültür sanat” ifadelerini kullanmıştır.

12 Haziran 2016, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Her yerde değil ama Türkiye genelinde kalitesizlik çok yaygın. Bu görülüyor. Acı bir gerçek. Kalitesizliğin ortadan kalkması lazım. Biz kaliteli bir Avrupa devleti ayarında veyahut ondan daha mükemmel olursak ülkeler bize gelir yalvarırlar. Ama bu durumda gelenekçi Ortodoks felsefenin hâkim olduğu bir ortamda adamların bunu kabul etmesi imkânsız. Etmezler. Onun için ben ısrarla söylüyorum. Kalite bakanlığı, kalite ve sanat bakanlığı kurulsun. Her şeyde kaliteyi esas alalım. İnsan kalitesini esas alalım. Davranış kalitesini, karakter kalitesini, her konuda sanayide, teknolojide, bilimde, edebiyatta, sanatta, her şeyde kaliteyi esas alalım. O zaman dünyanın bütün devletleri bize hayran olur.


28 Ekim 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR:  Kalite Bakanlığı kurulmalı veya iki bakanlık bir arada da, Kalite ve Sanat Bakanlığı şeklinde olabilir. Hem sanatçıları korur, hem kaliteyi geliştirir. Her konuda kalite.


16 Haziran 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: En önemli şey kalite ve estetiktir. Hayata renk katan, güzellik katan olay budur. Yoksa beton binalar vardır, denizin altından geçersin, denizin üstünden geçersin, böyle bir hayat olmaz. Bu, hayatı renkli hale getirmez.


23 Şubat 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: ... Sanat yoksa, kalite yoksa, güzellik yoksa istediğin kadar köprü yap, yol yap; olmaz. Sanatın, estetiğin, imanın, neşenin, sevincin, Allah korkusunun, Allah aşkının her yeri sarması lazım.

A9 TV, 6 Haziran 2013

ADNAN OKTAR: İktidarların en önemli hedeflerinden bir tanesi kalitedir. Türkiye’de de işin doğrusu kalite düşük. Hizmet güzel ama kalite düşük. Örneğin havaalanı oluyor ama o yeşilliğiyle, güzelliğiyle, klaslığıyla, modernliğiyle bir hoşluk göstermesi lazım. İşlevsel oluyor. Tamam, sağlam binalar. Yıkılmaz bina yapıyor ama küt. Kaliteli değil.

 

28 Aralık 2016, Birgün Gazetesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde şunları söyledi:

“Diğer alanlarla birlikte kültür sanatta da sadece kopya çektik, taklit ettik. Onları da kötü bir şekilde yaptık. Kendimize ait olanları geliştirmek şöyle dursun, mevcuda dahi sahip çıkamadık.

Siz kendi mimarinize sahip çıkmazsanız, bu yönde bir vizyon ortaya koymazsanız kendinizi gecekondulara, çirkin betonarme binalara, son zamanlardaki gibi modern görünümlü çelik ve cam yığınlarına mahkum olursunuz.” 

2017-01-05 21:47:31

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top