Libya halkı Türkiye'yi yanında istiyor

Ne demiştiNe oldu

Kıbrıs Postası, 23 Eylül 2009

Adnan Oktar: Burada bir coşku var. Hamiyetperverlik var. Bir koruma hissi var. Bir adalet hissi var. Osmanlının adaleti malumdu. Ve Türk ordusuna karşı dünyada güven tamdır. Türk ordusu dedin mi dünyada her yerde çok seviliyor. Mesela Bosna’ya gitti, Türk askerlerini sevinçle karşıladılar. Mesela, başka ülkelere gidiyor. Farz edelim, Afganistan’a gidiyor orada da sevgiyle karşılıyorlar. Her yerde Türk ordusuna karşı müthiş bir sevgi var. Bu Türklere karşı olan sevgiden kaynaklanıyor. Çünkü, Türklerde genellikle bir merhamet, adalet, sevecenlik duygusu var. Bu diğer dünyadaki ülkelerde rastlanan bir şey değil. 


Çırağan İftar Toplantısı, 16 Ekim 2008

Adnan Oktar: Türkiye ağabeylik yaptığında o coğrafya içerisinde Türkiye’nin ağabeyliğini kabul etmeyecek hiç kimse yok. Şiiler de, Caferiler de, Suudiler de, İranlılar da.Mesela Sayın Ahmedinejad buraya gediğinde, geldi bir Sünni camide Sünni imam arkasında namaz kıldı. Bu ne demektir, siz eğer lider olursanız ben bunu kabul ediyorum. Açıkça budur. “Ben” dedi zaten “burada siyasi bir mesaj verdim” dedi. “Çok önemli siyasi bir mesaj verdim” dedi. Daha ne desin. Hizbullah da kabul eder, herkes kabul eder, Türkiye’nin liderliğini kabul etmeyecek bu coğrafyada kimse yok. Çünkü Türkiye son derece ılımlı, sevecen, makul bir ülke. İnsanları saygın ve efendi insanlar, son derece kültürlü, görgülü insanlar. Ve yıllarca liderlik yapmış bir ülke biliyorsunuz. Osmanlı döneminden bir tecrübesi var. Bütün Türk ülkelerinin, bütün İslam ülkelerinin ağabeysi olarak ortaya çıkacaktır Türkiye. Bunu herkes görecek. Bunu açık açık da söylüyorum, on yıl sonra bu sözümün altına ben yine imzamı atacağım inşaAllah. 


Azerbaycan Reyting Gazetesi, 6 Kasım 2008

Adnan Oktar: Şeytan böyle vesveseler verir yani,  bunları hiç kaale almamak lazım, yani şimdi sofraya oturacağız sofra hazırlanmış, sandalyeleri nereye koyalım, salatayı nereye koyalım yani buna benziyor, uzatmaya ne gerek var, işte Türk İslam Birliği'nin çok güzel olacağı, bereket bolluk getireceği çok açık, sevinç getireceği çok açık, yani bunlar sudan bahaneler, sudan izahlar bunlarla hiç muhatap olmamak lazım,  BÜYÜK AĞABEY TÜRKİYE ONLARI ŞEFKATLE KUCAKLAYACAK, MUHABBETLE KUCAKLAYACAK VE HİZMETE TALİP TÜRKİYE, Türkiye’nin bundan bir çıkarı yok. Yani baba ve oğulları bir araya gelseler, bir sohbet olsa, beraber yemek yeseler bunda şaşacak ne var? Bir baba yani TÜRKİYE, TÜRK İSLAM ÂLEMİNİN BABASIDIR, LİDERİDİR. Hepsini, bütün evlatlarını sofraya çağırıyor, beraber yemek yiyelim diyor şenlik olsun, bayram olsun, neşeli bir ortam olsun diyor.

Yeni Asya, 29 Mart 2011

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın 3’ü doktor 5 kişilik ekibi Libya’da koalisyon güçleri ile Kaddafi güçlerinin ateşi altında yardım çalışmalarına devam ediyor. İHH Başkanvekili Yaşar Kutluay, Libya halkının Türkiye’yi arkasında görmek istediğini belirtti.

Türkiye, 13 Haziran 2011

2011-08-26 00:44:46

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top