Sayın Başbakan: “Musevi vatandaşlarımız bizim güvenliğimiz altında”

Ne demiştiNe oldu

10 Kasım 2009, Mavi Karadeniz, Ekintürk ve Kocaeli TV

ADNAN OKTAR: MUSEVİLER BİZE HZ. MUSA'NIN, HZ. İBRAHİM'İN EMANETLERİ. İNŞAALLAH DÜNYADA ALLAH'IN İZNİYLE TÜYLERİNE DOKUNDURTMAYIZ. Son derece rahat ve huzurlu yaşayacaklar, güven içinde yaşayacaklar inşaAllah. İsrail'de de, orada da huzur içerisinde yaşayacaklar. O duvarları yıkacağız, İsrail'in duvarlarını, var ya koruma duvarları, anarşi terör hiçbir şey kalmayacak inşaAllah. Türk-İslam Birliği içerisinde, son derece sevinç içerisinde yaşayacaklar. İnşaAllah her yeri gezecekler gönül huzuruyla. Hiçbir risk, hiçbir tehlikeyi onlar için kabul etmiyoruz. Filistinli kardeşlerimiz de çok rahat edecekler, Suriye de rahat edecek, Irak da rahat edecek, Ermenistan da rahat edecek, Türk-İslam Birliği'nin şevkat ve merhameti içerisinde hepsi çok huzurlu yaşayacaklar inşaAllah. İbadet hürriyeti tam olacak, istedikleri gibi ibadetlerini yapacaklar, inşaAllah.

BÜTÜN İSRAİL, BÜTÜN İSRAİLLİLER, HEPSİ ONLAR BİZE ALLAH’IN BİR EMANETİ. İSMAİLOĞULLARI DA BİZE ALLAH’IN EMANETİ, YAKUPOĞULLARI DA BİZE ALLAH’IN EMANETİ. Türkler sevgi dolu, şefkat dolu, merhamet dolu o güzel ruhuyla o liderlik görevini en güzel şekilde yerine getirecektir. Kader böyle inşaAllah, Allah bunu kaderde bu şekilde yaratmıştır, bütün dünya da bunu görecek. Bir tek bölgeye değil bütün dünyaya huzur, bereket, bolluk barış getirecek inşaAllah Türk Milleti. Allah vesile edecek, öncü olarak, inşaAllah. MaşaAllah.


3 Şubat 2009, Mavi Karadeniz TV

ADNAN OKTAR: İsrail’de bütün dindar Musevilere çok ciddi sahip çıkılması lazım. Aynı Filistin’e sahip çıktığımız gibi birebir onlara da sahip çıkmamız lazım. Yani toptan, onların tamamı bizim. Bir kısmı Yakup oğulları bir kısmı İsmail oğulları. Bir kısmı Hazreti Yakup’tan geliyor, bir kısmı Hazreti İsmail’den. Hepsi peygamber soyudur. Oradaki kavmin, neslin tamamı öyledir ve çok dindar ve temiz insanlar. Onlara musallat olmuş ateist siyonistler ve masonlar var. Onları birbirine kırdırmak isteyen, onları birbirine yok ettirmek isteyen bir ekip var. Onları kenara çekip, bu şeytanın ekibini geriye çekip bizim oraya gelip bu aynı atadan gelmiş dindar tertemiz kardeşleri mutluluk içerisinde yaşatmamız gerekiyor. Tek yanlı siyaset çok yanlış olur. Hem adalete uymaz hem vicdana uymaz hem makul olmaz. Bir de böyle bir güzelliği görmezden gelemeyiz. Museviler çok dindar ve çok efendi insanlar. Onları mutlaka koruyup kollamamız gerekiyor ama Filistinlileri tam anlamıyla bu beladan, bu dertten kurtarmamız lazım. Kardeşlerimiz olarak.


Sabah, 25 Eylül 2011

Yeni Şafak, 25 Eylül 2011

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Benim ülkemdeki Musevi vatandaşlarım var, ben kendileriyle görüşmeler yaptım. ASLA BİR ENDİŞE İÇİNDE OLMAYACAKSINIZ, herhangi bir şey duyduğunuz, hissettiğiniz anda muhakkak haberimiz olsun. Zira SİZLER, BİZE EMANETSİNİZ. SİZLER, BU TOPRAKLARDA BİZİM GÜVENLİĞİMİZ ALTINDASINIZ. KİMSEDEN SİZE HERHANGİ BİR YANLIŞ YAPILMASINA İZİN VERMEYİZ. İsrail yönetiminin yanlışını biz ülkemizde yaşayan Musevi vatandaşlarımıza asla ödetmeyiz. Niye? Çünkü bizim adaletimizin gereği budur. Bizim aldığımız siyasi terbiyenin gereği budur. Bu sadece bugün için değil ha... Tarihten gelen bizim yetişme tarzımız bu, yaklaşımımız bu” dedi. 

“İsrail halkıyla bizim niye sıkıntımız olsun… Yine İsrail halkı asla bu konuda bizim ifadelerimizin muhatabı değildir. İsrail yönetimidir. Mevcut yönetim kendisini check etmelidir. Geleceğe nasıl bir adım atar onu ben bilemem. Eğer İbrahim'in çocuklarıyız diyorsak İbrahim'in çocukları olmanın gereğini yerine getirelim. Çünkü İbrahim'in çocuklarında katil olmaz.'”

2011-09-26 02:59:08

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top