Sayın Adnan Oktar'ın 30 Temmuz 2016 tarihli sohbetinden önemli başlıklar

A9 TV, 30 Temmuz 2016

 

(Dün Hakkari’de 8 askerimiz şehit oldu, 25 askerimiz yaralandı.)

Allah hepsine gani gani rahmet etsin. Cenab-ı Allah herkese nasip etmez. Geçmiş dönemde de belirli bir topluluğa Cenab-ı Allah nasip etmiş. Sahabe olmak da herkese nasip olmuyor, havari olmak herkese nasip olmuyor, şehit olmak herkese nasip olmuyor. Herkes ahirete gitmiş ama bir kısmı şehitler makamına gitmiş bir kısmı ahiret makamına gidiyor. Şehadet makamı, cennet makamına gidiştir demek yani cennetin kesinleşmesi. Bir insanın cennete gidişinin kesinleşmesi çok büyük nimet. Öbür türlü durumu belli değil. Allah anne babasına uzun ömür versin aslanlarımızın. Onlar bizim gururumuz. Makamlarına imreniyoruz, gıpta ediyoruz.

 

Mehdiyet'in Alametleri Herkesin Gözü Önünde Gerçekleşiyor

Hz. Mehdi (a.s) hak, alametleri gözünün önünde oluyor. Mesela şu olan olay Peygamberimiz (s.a.v.) tarafından bildirilmiş. “Medine’de bu olay 24 mil yayılır” diyor “siyah yağ taşları” yani asfalt “kanla dolar” diyor açıkça anlatıyor. “Gökte saçaklı yıldızlar uçar” diyor. “Köprüde askerler olur” diyor “tabur” açık söylüyor Peygamber (s.a.v.). “Köprü tamamen tutulur” diyor “çatışma olur” diyor “insanlar ölür” diyor. “Bütün şehre yayılır bu” diyor. “Ve bunu yapan askerler yenilir” diyor bak “bunu yapan askerler yenilir.” “Ve o anda da depremler buna eşlik eder” diyor bunlar da oldu. “Sabahlara kadar müminler tekbirler getirirler” diyor “silah kullanılmaz” diyor, halk silah kullanmaz “tekbirlerle İstanbul’u manen fethederler” diyor. Mehdiyet Türkiye’nin bir gerçeği, Ortadoğu’nun da bir gerçeği. Ortadoğu’daki bütün bu savaşların nedeni Mehdiyet. Irak ve Suriye’deki savaş niçin oluyor? Sor bakayım Amerika’ya niye oluyor? Hz. Mesih (a.s)’ın çıkışı, Hz. Mehdi (a.s)’ın çıkışı başka bir nedeni yok herkes biliyor.

 

İngiliz Derin Devleti İslam'ın Hükümlerini Kaldırıp Sadece Adının Bırakılmasını İstiyor. Fethullah Gülen Hareketini de Yönlendirdikleri Anlaşılıyor

İngiliz derin devletinin özelliği homoseksüelliği savunması, Rumiliği savunması, Darwinizm’i savunması, İslam’ın hükümlerini kaldırıp sadece adını bırakması. İslam’ın hükümlerini, kaldırıyor sadece adı kalıyor. Mesela şarap helal, İngiliz derin devletine göre şarap helal. Haram diye de bir şey yok. İbadet diye de bir şey yok. Bak Rumilikte de aynısını görüyoruz Rumi izahlarda. Bak bütün ateistlere, İngiliz derin devletine bağlı ateistlere bakıyoruz -bütün derken bir kısmı için diyorum- hepsi Rumi. Allah’a karşı, Peygamber (s.a.v.)’e karşı ama Rumi. Çünkü şarap helal onların inancına göre, haram diye bir şey yok, ibadet diye bir şey yok İslam’ın sadece adı var. Sadece “nesin?” “ben Müslümanım” diyor. Ondan geri? Ondan geriye hiçbir şey yok. Fethullah Gülen hareketine de bu yönde yanaştılar. Bir kısmını ele geçirdiler. Aylardan beri bağırıyorum “Bu adamlardan İngiliz derin devletinin pençesini kaldıralım” diye, “mahvedecekler bunları” diye. Nitekim bak oldu büyük bölümünü mahvettiler.

 

(Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın bir açıklaması vardı. “Darbenin, PKK’nın ve bu tip eylemlerin arkasında Amerika olduğunun düşünüldüğünü, ancak aslında İngiltere derin devletinin olduğunu” söyledi. “İşte üst akıl diye konuşuyoruz ya aslında üst akıl İngiltere derin devleti.” Şamil Tayyar şöyle devam ediyor: “Ben İngiliz derin yapısının Amerika’nın çok daha üzerinde operasyonel yönetici aklı olduğunu düşünüyorum. Bilinenin de aksine Londra’dan Washington’a giden hat her zaman daha güçlüdür.”)

Hah atana rahmet. Amerikalılar garibandır kardeşim. İngiliz derin devletinin alçakları Amerika’yı yönlendiriyor. İblis gibi adamlar, şeytanla bağlantıya geçen tipler. Aylardan beri anlatıyorum nihayet makes buldu, Osmanlıca söyleyelim. Şamil Baba’yı tebrik ediyorum Allah razı olsun.

 

Darbe Girişiminin Ardında İngiliz Derin Devleti'nin Olduğu ve Bu Olayı Bir İşgal Provası Olarak Uyguladığı Görülüyor

Paralel devlet yapılanması çok alelade bir yapılanmadır yani onların böyle güç-kuvvet yetireceği bir şey değil. Bu mühendislik gerektiren bir çalışma çok ince bir çalışma bu. Bunun için askeri mühendisler vs her türlü konuda uzman olan kişiler devreye giriyorlar ve ince bir planla yapılmış ve yenileceklerini de biliyorlar, çok acayip bu. Yani başarısız olacağını da biliyorlar darbenin ona göre hazırlık yapmışlar. Ama bununla Türk milletini bir yokladılar yani nasıl tepki veriyorlar, işgale karşı tavırları nasıl olacak. Onları adeta kobay gibi kullandılar bazılarını. Yani “siz gidin bakalım bir bombalayın, ne olacak bakalım?” bazıları için böyle bir teknik uyguladılar. Halk ne tepki veriyor, Türkiye’nin savunma sistemi nasıl, hava savunması nasıl, kara savunması nasıl, askerin polisin tepkileri nasıl oluyor, vatandaşın tepkisi ne? Şimdi psikologlar onu geniş çapta inceliyordur onların askeri uzmanları, analiz yapıyorlar. Yani bu bir askeri tatbikattı, işgal öncesi askeri tatbikat yaptılar. Usulen yapılmış bir tatbikat bu. İngiliz derin devletinin yaptığı bir tatbikat. Asıl niyetleri işgal. Onun için vatandaşlarımız tehlikeyi hedefi çok iyi görmeleri gerekiyor. Olay direkt İngiliz derin devletidir. Konu bu. Tayyip Hocam da herhalde açıklayacak anladığım kadarıyla, bugünlerde açıklar İngiliz derin devletini. Üst akıl denilen şey odur. Şimdi Şamil Tayyar’ın önden açıklaması onu gösteriyor. Şamil Tayyar benim aylardan beri anlattığımı çok net anlatmış tebrik ediyorum.

 

İngiliz Derin Devleti Dünya Tarihinin En Büyük Deccal Yapılanmasıdır

Yani bu kadar yüzsüz, haysiyetsiz, şerefsiz bir yapılanma yok. Dünya tarihinin en büyük deccal yapılanmasıdır. Kastedilen deccal budur işte, İngiliz derin devletidir. Kitabının kapağını falan da hazırlattım şahane bir eser. Allah’ın karşısında siz hiçsiniz. Alışmışlar bunlar züppeliğe falan, çok iyi başaracaklarını zannediyorlar. Yok, bu sefer sert kayaya çarptınız. Balistik çeliğe çarptınız. O çeliğin üstünde çırpınacaksınız. Kanunla hukukla, ilimle irfanla. Bunlar alışmışlar sörpük tiplere istedikleri gibi şekle şemaile sokuyorlar. Fethullah Gülen hareketine de pençeyi takmışlar benim gördüğüm. Tabanı mazlum, aman yakayı kurtarsınlar. İngiliz derin devletinden yakayı kurtarsınlar Risale-i Nur’dan değil. Risale-i Nur’a sıkı sıkıya yapışsınlar, İngiliz derin devletine tavır alsınlar. Bak bu cemaate sardırdı İngiliz derin devleti. Homoseksüellik, Rumilik, Darwinizm, şeriatsız İslam. Yani helali haramı olmayan İslam amaçları bu. Sakın ha sakın. Aman ha aman.

 

Hükümet Rumiliğe Karşı da Tedbir Alsın

Bak, İngiliz derin devleti dini inanç olarak Rumiliği kullanıyor. Kraliçenin de Rumi olduğunu iddia ediyorlar ve kendilerinin de İngiliz derin devletinin mensuplarının da kendileri Rumi olduklarını iddia ediyorlar. İngiltere’deki büyük bölümü ateistlerin bu homoseksüellerin önde gelenlerinin büyük bir bölümü hep Rumi olduklarını iddia ediyorlar. Tehlikenin bu yönüne dikkat çekmek gerekiyor.

 

Allah Bir Ayetinde Batılın Beynini Darmadağın Edeceğini Bildiriyor

İngilizlerin bir sözü var “Dünya bir bedendir, Britanya beynidir, Amerika da kaslarıdır.” Evet. Ama bak diyor ki Allah: “Hakkı batılın üstüne atarız beynini paramparça eder” diyor. İşte o beynin üstüne atılacak olan Mehdiyet’tir. İlimle irfanla paramparça edecektir. Allah bak “gönderirim” diyor “hakkı batılın üstüne gönderirim onun beynini paramparça eder” diyor. İlimle irfanla.

 

Hadiste Deccalin Kızdırılınca Ortaya Çıkacağı Bildiriliyor

Sahih-i Müslim, 2932 numaralı hadis, 98-99. “Deccal ancak kendisini kızdıran bir şey sebebiyle çıkar.” Onu kim kızdırır? Hz. Mehdi (a.s) kızdırır, Mehdiyet kızdırır. Biz de talebeleri olduğumuza göre Mehdiyet’in kokusu bizim de üstümüzde oluyor haliyle bizden de çok kızıyorlar demek ki. En çok da herhalde şu an bize kızıyorlar. Ama Hz. Mehdi (a.s) çıktığında ne yapacaklar onu bilmiyorum. “Deccalı insanların üzerine gönderecek ilk sebep onu gazaba getirecek bir kızgınlıktır.” Kızgınlık, demek ki kuyruklarına basılacak bunların. Çok açık değil mi? Bak “deccal ancak kendisini kızdıran bir şey sebebiyle çıkar. Deccalı insanlar üzerine gönderecek ilk sebep” işte darbeyle şununla bununla Müslümanların üzerine götürecek ilk sebep “onu gazaba getirecek bir kızgınlıktır.” Yani onu deşifre etmek, rezil rüsva etmek. Sizi toprak köstebeği sizi. Köstebek bile sizden üstün alçaklar. İngiliz derin devletine nefes aldırmayacağız, bütün dünyaya rezil edeceğim onları. İlimle irfanla. Hz. Mehdi (a.s)’ın en aciz talebesiyim. Hz. Mehdi (a.s)’ın ayakkabısının tozuyum ben, onun hizmetçisiyim. Artık ona göre düşünsünler Hz. Mehdi (a.s) çıktığında ne yapacaklarını.

 

Hz. Mehdi (a.s)’ın Çıkışının Çok Yaklaşmış Olduğu Anlaşılıyor

Son alametler bunlar, iyice yaklaştığı anlaşılıyor. Bakın hayrettir koskoca İngiliz derin devleti bir avuç Hz. Mehdi (a.s) talebesine gücü yetmeyecek. Bu çok büyük mucize. Hz. İsa Mesih (a.s)’ın da bir avuç öğrencisi var, bak onlara da gücü yetmiyor.

 

Tayyip Hoca’ya Bir Şey Yaptırtmamak Türkiye’nin Şerefidir

Aman ha. Menderes olayı gibi falan, orada hadi bir tecrübesizlikti oldu diyelim. Fakat burada asla yani asla. 82 milyon evvelAllah ayaktayız. Tayyip Hoca’ya güçleri yetmez. Yani Türk milletine güçleri yetmez. Çünkü hep beraberiz. Tek başına değil Tayyip Hocam. Her yere uçaksavar Tayyip Hocam. Makine Kimya 24 saat çalışsın. Tekniker, teknisyen, mühendisle dolduralım. Makine Kimya’nın yeraltında da tesisleri olsun. Yeraltına da tesisler kuralım. Gece gündüz uçaksavar roket ve uçaksavar topu sürekli imal edelim. Ve her yere de yerleştirelim tanksavar ama özellikle de uçaksavar. Binlerce, onbinlerce uçaksavar yerleştirelim Türkiye’ye. Adım atamazlar evvelAllah.

 

İngiliz Derin Devletinin Amacı Türk Milleti'ni İç Anadolu'ya Hapsedip Burada Yok Etmek

1830’da İngiltere Dışişleri Bakanı Lord Palmerston bak diyor ki; “Türklerin Avrupa’dan atılması gerektiğini, Avrupa’daki Osmanlı topraklarının Türklerin elinde kalmaması gerektiğini,” Yani İstanbul’u kastediyor. “Rusya’nın Edirne’ye kadar gelmişken İstanbul’u da işgal etmemesinden üzüntü duyduğunu da dile getiriyor.” Kafa İstanbul’da kaldı bunların. Onun için bak İstanbul’a yüklendiler. Asıl istedikleri İstanbul’u işgal etmek, Ege’yi almak, Antalya’yı almak. Güneydoğu’yu PKK’ya vermek. İç Anadolu’ya da halkı oraya toplayacaklar, orayı mezarlığa çevirecekler. Orada yok etmeyi düşünüyorlar Türk milletini yani İç Anadolu Bölgesi’nde.

 

Bir Düşman Saldırısı Durumunda F16 Uçakları Mermi Barajı ile Durdurulabilir

Bir düşman saldırısında F16’larla atağa geçtiklerinde vurulması için baraj ateşi açılması lazım. Yani böyle binlerce merminin aynı anda atılması lazım. Çünkü ona çarptığında o barajın içine girmiş oluyor, mermi barajının. Un ufak olur. O kadar mermi bir anda hepsi isabet edince onu kaldıramıyor, kaldıramaz. Bunun da bilinmesinde fayda var. Yani genellikle ses hızını aşarak gidiyor ama mermi barajından mesela geliyor mesela duyuyoruz biz sesini. Yönü görülüyor mesela ileriden bakıyorsun, yönünü anlıyorsun. O yönde mermi barajı meydana getirildiğinde orada yakalanır. O barajı geçemez.

 

Halkı Savunmasız Bırakmak Olmaz, Halktan Güvenilen Kişilerin Silahlandırılması Çok Önemli

Bak orada asker tankın arasından çıkıyor, tek atışta vuruyor. Şimdi orada bir dengesizlik var. Sivil halkta silah yok, bir avuç adamda silah var. Şimdi bir avuç adamda eğer silah olursa bin kişiye karşı bak silahsız bin kişiye karşı silahlı yüz kişi üstün konumda olur. Halkı savunmasız bırakmak doğru olmaz. Halktan, devletin güvendiği kişilere işte ustaca bu işi becerebilecek, silah kullanabilecek kişilere devlet otomatik silah versin. Yani bu çok caydırıcı olur darbecilere. Çünkü bakıyorum Boğaz Köprüsü’nde bir avuç adam, TRT’de bir avuç adam. Ya kardeşim millet bunları fiskesiyle havalandırır yani. O kadar kolay ki. Ama halkta silah yok. Silahı olmayınca adamlar üstün konumda oluyorlar. Yoksa F16 falanda etki etmez yani. Tank mank hiçbir şey etki etmez. Çünkü tank ne yapacak? Adam eninde sonunda içinden çıkacak. Ayrıca millet istese o tankları cayır cayır yakardı söyleyeyim benzinle. Bir bidon benzin döker, cayır cayır yakardı. Ama askerimizi seviyor diye, içinde mazlum bir insan olabilir, masum bir insan olur diye zarar gelmesin dedik. Yoksa yani millet bilir ne yapacağını. Bütün gücümüzle yatıştırdık. O gece ilk açıklamayı yapan ben oldum, Allah’a çok şükür.

 

Telefon Sisteminin Etkisiz Hale Getirilmesi İhtimaline Karşı Çok Sayıda Uydu Telefonu Dağıtılsın

Yalnız bu duruma karşı uydu telefonlar olması lazım. Yani uyduyla bağlantılı telefonlar olması gerekiyor. Çünkü adamlar telefon sistemini Türkiye’deki inhibe edebilirler, etkisiz hale getirebilirler. Ama uyduyu durduramazlar. Uydu telefonlar olsun halkta, devlet dağıtsın. Yani mebzul miktarda uydu telefon olması lazım. Bir vaziyette herkes birbiriyle o zaman haberleşebilir.

 

Ebcedi 2016 Tarihini Veren Bazı Kuran Ayetleri

Ayette diyor ki Al-i İmran Suresi, 139’da “Gevşemeyin, üzülmeyin” Şeytandan Allah’a sığınırım. Gevşemek ne demek? Tedbiri elden bırakmak. “Üzülmeyin” yani korku, tedirginlik, üzüntü olmasın. Moral bozukluğu olmasın. “eğer (gerçekten) iman etmişseniz” samimi iman edenlerseniz “en üstün olan sizlersiniz.” “Siz hâkim olacaksınız” diyor Allah. Al-i İmran Suresi, 139. Ebcedi kaç? 2016. “…eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz.” Ebcedi 2016. Şeytandan Allah’a sığınırım. “…Allah'ın dinine dalga dalga girdiklerini gördüğünde, Hemen Rabbini hamd ile tesbih et” (Nasr Suresi, 2-3) Ebcedi kaç? 2016. Mehdiyet’in hayati tarihi.

 

Diğer Partilerin de Hükümet Toplantılarına Katılıp Fikir Belirtmeleri Güzel Olur

Liderler hep birlikte hareket etsinler yani Sayın Bahçeli, Kılıçdaroğlu, Tayyip Hocam yani bir koalisyon gibi olsun adeta birlikte karar versinler, gelsinler onlarda bütün hükümet toplantılarına falan katılsınlar. Kanaatlerini görüşlerini bildirerek birlikte karar alsınlar yani kararlara birlikte imza atsınlar. Böyle çok daha güzel olur. Hükümet Allah razı olsun güzel hareket ediyor, resmi bir katılım değilde fikri bir katılım olsa güzel olur.  Hükümet yine görevini yapsın resmi görevi olması şart değil Sayın Bahçeli’nin ve Kılıçdaroğlu’nun. Mesela bakanlar kurulu toplantısına katılsınlar görüş belirtsinler. Birlikte ortak hareket etmekte fayda var.

 

Olay Münafıklığın Fethullah Gülen Hareketini Bazı Müslüman Cemaatleri Ele Geçirmesinden Kaynaklanıyor

Fethullah Gülen hareketi içerisinde bayağı bir münafık var. İyi niyetli olanları temiz Müslümanları tenzih ediyorum. Münafıklığın yönü İngiliz derin devletiyle tam ittifak halindedir. İngiliz derin devleti hep münafık kullanır. 300 yıldan beri yaptığı olay bu.

 

Münafığın Derin Karanlığı Kitabım Mutlaka Kardeşlerimizde Olsun

Bunu internetten kardeşlerimiz ücretsiz de indirebilirler ama benim tavsiyem kitap olarak bulundursunlar çünkü bu çok pratik bir şey. Çünkü anında açıp okuyup hemen istifade edebilir. Dünde söyledim internetten adam onu açacak o kolay iş değil. O ancak bilgisayarın sahibi için kolaylık olabilir, kolay olabilir. Ama öbür türlü halka tebliğde kitap.

 

Dikkatlice Bakılırsa Sahte Mehdiyet’in Önünü Gerçek Mehdi’nin Keseceği Anlaşılıyor

Sahte Mehdiyet’in ve sahte Mehdiyetlerin durdurulmasının ancak gerçek Mehdiyet’le olacağı anlaşılıyor. Sahte Mehdi’ye karşı susarsa sistem, olmaz. Onun karşısına mutlaka gerçek Mehdi’yi çıkartmak lazım. Ben Cenab-ı Allah’a dua ediyorum Mehdi’sini zahir etsin, beni talebesi etsin, sizleri talebesi etsin. İsa Mesih’i zahir etsin. Beni talebesi etsin, sizleri talebesi etsin. Beklenecek bir durum yok benim gördüğüm.

 

Bir Kısım İnsanlar Durumun Fevkaladeliğini Pek Fark Etmiş Değiller. Ama Deccalin Kuşatması Şuan En Yüksek Düzeyde Türkiye Üstünde

Deccal cinnet geçirdi şuan. Mehdiyet’in zahir olmasının dışında bir yol görünmüyor. Cumhurbaşkanımız Mehdiyet’in Cumhurbaşkanı olsun. Başbakanımız Mehdiyet’in Başbakanı olsun. Parti liderleri de Mehdiyet’in liderleri olsun. Mehdi’yi Allah zahir etsin. Mehdi’nin en geriden gelen kapıcısı olsam, ayağının tozu olsam bana yeter.

 

Süfyaniyetin de Deccaliyetin de Tek Çözümü Mehdiyet'tir

Açıkça söyleyeyim bu olayın tek bir zıttı vardır, tek çözümü vardır Mehdiyet’tir. İmam Mehdi’dir. Deccalle hiçbir insan baş edemez bunun dışında. Sahte Mehdiyet’in çözümü de Hz. Mehdi’dir, deccaliyetin çözümü de Hz. Mehdi’dir, süfyaniyetin çözümü de Hz. Mehdi’dir. Ve Seyyidina İsa Mesih İbni Meryem ikisi birlikte. Allah beni Hz. Mehdi’nin hizmetçisi yapsın. Sizleri de talebesi yapsın.

 

(Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla halkın yoğun talebi doğrultusunda Başbakanlıkça belirlenecek esaslar çerçevesinde darbe girişiminde şehit olan vatandaşların ailelerine ve yaralı vatandaşlara destek olunması amacıyla 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası başlatıldı. Ve yardım etmek için banka hesapları açıldı. Ayrıca isteyen GSM operatörlerinden 15 Temmuz yazıp 1507'ye SMS mesaj atarak beş lira karşılığında bağışta bulunabilecek.)

Bak şimdi ben Başbakan’ın ellerinden öpüyorum. Büyüğüm değerli bir insan, Cumhurbaşkanı da benim kardeşim o da büyüğüm ellerinden öpüyorum, halk bunun netliğini görmekten çok zevk alır. Yatırılan para anında aktarılsın aslanlarımıza ve bu aktarım bilgisayar üstünden bize gösterilsin. Mesela senin paran yattı ey bilmem ne diyecek yazacak bilgisayarda biz onu göreceğiz ve para buralara ulaştırıldı diye de ayrıca göreceğiz. Değil mi? Havuza biriktirilen miktar bu hemen akıtılsın. Biriktirilen hemen akıtılsın ki biz de coşup bol bol kardeşlerimize yardımda bulunalım. Bu paranın netliği çok hayati. Mutlu olmak açısından çok net bir şey bu. Mesela sokakta dilenen insan oluyor parayı veriyorsun Allah razı olsun diyor görüyorsun gözünle. Ama sen onu biriyle gönderirsen adama diyor ki ben ona verdim teşekkür etti Allah razı olsun dedi dersen için o kadar rahat etmez. Gözünle görmek istersin. Halk da gözüyle görmek ister yani bu konuda bize yardımcı olsunlar. Çünkü aylarca o para orada durabilir. Bazen Allah vermesin o para başka yere kaydırılıyor yine hayır için ama başka yere kaydırılıyor. Bu bizi rahatsız eder. Anı anına günü gününe o paranın aktığını görelim.

2016-08-14 16:33:45

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top