Hz. Mehdi (a.s.) çok şefkatli ve sevecen olacaktır

Hz. Mehdi (a.s.) sevgisiyle, şefkatiyle, sevecenliğiye tüm insanların kendisinden razı oldukları, çok sevdikleri, gönülden bağlandıkları bir insan olacaktır. Hz. Mehdi (a.s.) döneminde sevgi, merhamet, şefkat o kadar yoğun olacak, güzellikler o kadar artacak, zenginlik o kadar çoğalacak, adalet, barış ve sukunet o kadar yaygınlaşacaktır ki, "Onun zamanında, büyükler "Keşke ben küçük olsaydım", küçükler de "Keşke ben büyük olsaydım" diyeceklerdir."1 Hz. Mehdi (a.s.)'nin dönemi, Hz. Mehdi (as) sevgisi, merhameti, güzel ahlakı ve derin imanının vesilesiyle, "iyi insanların iyiliği artar, kötülere karşı bile iyilik yapıldığı"2 bir dönem olacaktır.

Peygamberimiz (s.a.v)'in hadislerinde Hz. Mehdi (a.s.)'nin çok şefkatli ve sevgi dolu olacağı, tüm insanların onun etrafında sevgiyle ve coşkuyla toplanacakları, sadece insanların değil denizlerdeki balıkların, gökteki kuşların dahi ondan razı olacağı, tüm insanlık için sevinç kaynağı olacağı anlatılmaktadır.


HZ. MEHDİ (A.S.) O KADAR MERHAMETLİ OLACAKTIR Kİ, zamanında ne bir kimse uykusundan uyandırılacak, ne de bir kimsenin burnu kanayacaktır.

(El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 42)


Hz. Mehdi (a.s.)’nin hizmetleri öylesine önemli ve büyüktür ki, rivayetlerden ONUN İDARESİNDEN SADECE İNSANLARIN DEĞİL, BÜTÜN YER VE GÖK EHLİNİN MEMNUN OLACAĞI BELİRTİLİR.

(İs’afür-Ragıbin, s. 146; el-Havi, 2:66, 67)


ÇIKIŞI SADECE EHLİ İMAN İÇİN DEĞİL, YER VE GÖK EĞLİ İÇİN DAHİ SEVİNÇ KAYNAĞI OLUR. Öyle ki kuşlar, vahşi hayvanlar, denizdeki balıklar dahi sevinirler.

(Kıyamet Alametleri, s. 162, 163)

  İNSANLAR BALARILARININ BEYLERİ ETRAFINDA TOPLANMASI GİBİ, HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN ETRAFINDA TOPLANIRLAR. Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, O adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, uykuda olan bir kimse dahi uyandırılmaz ve bir damla kan bile akıtılmaz. Dünya, adeta asr-ı saadet devrine geri döner.

(El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 29)

(Hz. Mehdi (a.s.)) Peygamberin yolundan gidecek. Uyuyan kişiyi uyandırmayacak, kan da akıtmayacaktır... Yeryüzü zulüm ve işkence yerine adaletle dolacaktır. Her şeyi hak ve adalet ölçüleriyle eşit bir halde teslim edecektir. BÖYLECE YER VE GÖK SAKİNLERİ ONDAN RAZI OLDUKLARI GİBİ, HAVADAKİ KUŞLAR, ORMANDAKİ YIRTICI HAYVANLAR, DENİZDEKİ BALIKLAR BİLE MEMNUNLUK DUYACAKLAR.

(Medineli Allame Muhammed b. Resul el-Hüseyni el-Berzenci, Pamuk Yayıncılık, İstanbul, 2002, s. 163)


ONUN (HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN) ZAMANINDA KURTLA KOYUN BİRARADA OYNAYACAK, YILANLAR ÇOCUKLARA BİR ZARAR VERMEYECEKTİR. İnsan bir avuç tohum atacak, 700 avuç hasat edecektir...

(El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 43)


Hz. Mehdi (a.s.)'nin sevgisi, şefkati ve merhameti insanların da birbirlerine sevgi duymalarına, sevecen olmalarına, şefkatli ve merhametli davranmalarına vesile olacaktır. Bu durum şu şekilde bildirilmektedir:  


Hz. Mehdi (a.s.) zamanında Asr-ı Saadette olduğu gibi KÜLLENMİŞ DUYGULAR BİR BİR TOMURCUKLANACAK, ÇİÇEK AÇACAKLARDIR.

(el-Havi l’il-Fetava, s. 67, 68; Rahbavi, Kıyamet Alametleri, s.162, 163)

(HZ. MEHDİ (A.S.)) ALLAH'IN İZNİYLE TAŞ GİBİ KALPLERİ YUMUŞATABİLECEK, KÖMÜR GİBİ RUHLARI ELMASLAŞTIRABİLECEK, ölü ruhları imanın nuruyla diriltebilecek...

(El-Kavlü’l-Muhtasır, s.24; Şaban Döğen Mehdi ve Deccal, s. 194-195)

Bu hadislerle, Hz. Mehdi (a.s.) öncesinde insanların sevgiden, merhametten uzak olacakları, bazı kimselerin kalplerinin katılaşacağı, bazı kimselerin derinlikten mahrum olacakları, ruh güzelliklerinin azalacağı, ancak Hz. Mehdi (a.s.)'nin zuhuruyla birlikte insan ruhundaki sevgi, merhamet, şefkat, sevecenlik gibi tüm güzelliklerin yeniden hayat bulacağı haber verilmektedir.

 


1. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 48)

2. (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 17)

 

 

2009-07-02 21:35:10

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top