Dinlerin Beşiği Ortadoğu'ya Aykırı Bir Formül: PYD

ABD silahlı kuvvetlerinin, terör örgütü PKK'nın Kuzey Suriye'de faaliyet gösteren kolu PYD'nin askeri kanadı YPG'ye silah yardımı yaptığı, askeri ve lojistik destek sağladığı uzun bir süredir biliniyor. Son olarak, geçtiğimiz Ekim ayında ABD askeri nakliye uçakları Suriye'nin kuzeyinde, YPG kontrolündeki Haseke bölgesine 50 ton askeri mühimmat indirmişti. Olayı belgeleyen CNN, ABD yetkililerinin de bunu doğruladığını bildiren bir haber yayınlamıştı.1

Ne var ki, Türkiye'nin bununla ilgili itirazlarını bildikleri için ABD'li yetkililer bu askeri yardımı hedef saptıran bir açıklamayla dile getirdi. ABD Silahlı Kuvvetleri sözcüsü Albay Pat Ryder, havadan bırakılan söz konusu askeri malzemenin Suriyeli Arap Koalisyon güçleri tarafından teslim alındığından emin olduklarını belirterek, "Türk ortaklarımızın bazı endişeleri konusunda duyarlıyız. Bu, Suriyeli Kürtlere yapılan bir hava yardımı değildi." ifadelerini kullandı.2

Oysa, askeri malzemenin havadan bırakılmasının hemen ardından PYD Eş Başkanı Salih Müslim bu yardımın kendilerine yapıldığını şu sözlerle doğruladı: "Bize ve müttefik olduğumuz gruplara 50 ton silah gönderildi. Bu başlangIç, sİlahlarIn devamI da gelecek."3 Kaldı ki silahların havadan bırakıldığı Haseke bölgesinin doğrudan PYD ve rejim güçlerinin ortak kontrolünde olduğu da bilinen bir gerçek. Geçtiğimiz günlerde CNN'in, hava nakillerini artık daha da kolaylaştıracak havaalanı inşasını konu aldığı makalede şu bilgiler veriliyor 4:

"Kamışlı ve Haseke gibi kentlerde rejime ait kontrol noktaları, tepede Suriye Başkanı Beşar Esad'ın ve babası Hafız'ın dev posterleri tarafından gözlenen, yol bariyerleri ile kesilmiş muhkem mevziler var. Ama Kürtler bu bölgedeki baskın askeri güç."

Görüldüğü gibi, söz konusu askeri yardım, muhalif gruplara ya da Suriyeli Araplara değil, her zaman olduğu gibi yine terör örgütü PKK'nın Suriye askeri kanadı YPG'ye yapıldı.

Elbette YPG'ye verilen askeri destek, "YPG'nin PKK'dan farklı olduğu", "terör örgütü olmadığı", "IŞİD'e karşı sahada en iyi mücadeleyi veren silahlı güç olduğu" gibi asılsız önermelerle legalleştirilmek isteniyor. Oysa PYD ve YPG, aralarında ABD ve AB'nin de bulunduğu birçok ülkenin on yıllardır terör listelerinde olan PKK'nın Suriye'de kullandığı isimden başka bir şey değil. Daimi liderleri Abdullah Öcalan. Salih Müslim, doğrudan Öcalan'ın talimatıyla Kandil'den PYD'nin başına getirildi. Diğer eşbaşkan Asya Abdullah ise çoğunlukla Kandil’de ikamet ediyor. Örgütün komutanları ve militanları PKK liderleri tarafından atanıyor.

Dahası, PYD'nin PKK'dan farksız olduğunu –bu yazının kapsamına sığmayacak yüzlerce kanıta dahi gerek kalmadan– ABD'nin 2014'e kadarki son Şam Büyükelçisi Robert Ford bizzat ifade etti. ABD'nin Suriye politikasındaki en etkili isimlerinden olan Ford, geçtiğimiz Ekim ayında Al Jazeera ile yaptığı röportajında şu ifadeleri kullandı:

"(PYD’nin) PKK ile ilişkisine gelirsek, Amerikalı yetkililer ‘PYD, PKK’nın resmen bir parçası değil’ diyeceklerdir. Amerikalı yetkililerin PYD’nin PKK olmadığını söylemesi bence bir safsata. Yani bu, ciddi olmadıkları bir sözlü savunma. Söylersiniz ama aslında doğru değildir ve dinleyen herkes bunun doğru olmadığını bilir."

YPG'nin IŞİD'e karşı sözde "mücadelesi" de bütünüyle göstermelik bir gerekçe. YPG'nin sahada bugüne kadar IŞİD'e karşı göğüs göğüse hiçbir galibiyeti ve başarısı yok. Tek yaptığı, ele geçirmek istediği bölgelerdeki Arap ve Türkmen kasabalarının koordinatlarını koalisyon güçlerine IŞİD koordinatı gibi vererek bu yerleri bombalatmak. Ardından bombalanan köylere girip yağmalamak, sağ kalan Arap ve Türkmen sivil halkı şehit ederek buraları işgal etmek ve Afrin yönünde Kürt koridorunu tamamlamak üzere ilerlemeyi sürdürmek. Koalisyon güçlerinin hava desteği olmasa PYD (YPG)'nin bölgeden bütünüyle kazınarak yok olması an meselesi.

Kaldı ki YPG gerçekten IŞİD'e karşı savaşıyor ve başarılı oluyor olsaydı bile bir terör örgütünü yok etmek için 1980'den bu yana 40.000 masum insanı şehit etmiş çok daha tehlikeli bir başka kanlı terör örgütünü meşru kılıp desteklemenin ne derece etik, ahlaki ve yasal olduğu da okuyucunun takdirine kalmış. PYD'nin iç savaşın başından bu yana bölgedeki yerli Arap ve Türkmen halklara ve muhalif Kürtlere karşı işlediği insanlık suçları, katliam, işkence, sürgün, hapis, asimilasyon gibi yöntemlerle insan hakları örgütlerinin her yıl yüzlerce sayfalık raporlarında yer alıyor. Nitekim PYD’nin insanlık dışı uygulamaları sırf geçen yıl iki kere İnsan Hakları İzleme örgütünün (HRW), bir kere de Uluslararası Af Örgütü’nün (Amnesty International) raporlarına konu oldu.

PYD eşbaşkanı Salih Müslim'in, "müttefiklerimiz" dediği ve PYD/YPG'yle birleşerek kendilerine Suriye Demokratik Ordusu (SDG) adını veren Süryani Askeri Konseyi, Burkan El Fırat, Suwar El Reqa, Şems El Şemal, Lîwa El Selçuki, El Cezire Tugayları gibi grupların da rejime karşı kendini savunan muhalif güçlerle bir ilgisi yok. Bunlar, tam tersine PYD/YPG gibi rejimle ittifak halinde, eski sabıkalı, katil, hırsız, kaçakçı, uyuşturucu bağımlısı, mafya mensubu gibi çapulculardan oluşan bir takım çeteler. Bunların bir kısmı, tıpkı PYD gibi komünist ve Stalinist bir çizgide. Kürt koridorunu açarken uygulanan etnik temizlikte, cinayet, gasp ve yağmalama işlerinde YPG'ye yardımcı oluyorlar. Ama esas görevleri SDG adı altında, YPG'ye yapılan askeri yardımları sözde legal hale getirmekten ve gerekli paravan rolünü oynamaktan başka bir şey değil.

Beklendiği gibi, YPG'ye indirilen silah ve askeri malzemenin büyük bölümünün Türkiye'deki PKK'lı teröristlere ulaştığının ortaya çıkması Türkiye açısından bardağı taşıran son damla oldu. 12 Şubat'ta YPG tarafından sınırın Türkiye tarafına ateş açılmasını müteakiben Türk Silahlı Kuvvetleri angajman kuralları çerçevesinde fırtına obüsleriyle Halep'e bağlı Azez ilçesindeki PYD/YPG hedeflerine yönelik top atışlarını aralıklarla sürdürüyor. YPG’nin ise gücünün tek yettiği alan adice terör eylemleri. Ankara’da masum insanlara yönelik gerçekleştirdiği kalleşçe terör eyleminin ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve polisinin gözünü korkutacağını sanması PYD açısından içler acısı bir durum.

PYD/PKK her türlü dini ve manevi değere karşı olan ideolojileri, bu değerleri savunanlara yönelik düşünce özgürlüğünü hiçe sayan vahşi ve düşmanca eylemleriyle tanınıyor. Bu açıdan, İbrahimi dinlerle yoğrulmuş bir coğrafyanın kültürel ve manevi dokusuna son derece zıt ideolojideki Stalinist bir Kürt devletinin, Ortadoğu'nun tam merkezinde barınması hiç gerçekçi görünmüyor.

Bu, Stalinist ideolojisini önce Türkiye, ardından komşu ülkelerde anarşist ve terörist yöntemlerle, hiçbir insani ve ahlaki kural tanımaksızın yerleşik kılma hırs ve çabası, PKK-PYD terör sarmalının yakın zamanda tüm Ortadoğu için ciddi bir tehlike haline dönüşeceğini gösteriyor. Dolayısıyla, çeşitli siyasi, ekonomik ve stratejik amaçlar uğruna bölgede böyle zararlı bir oluşumu müttefik edinmenin ve onu İslam dünyasının ortasında tampon bir uydu devlet olarak yerleşik kılma planının ne kadar yanlış bir seçim olduğu ortada. Herkesin ortak faydası için bu hatadan acilen vazgeçilmesi gerekiyor.

1- edition.cnn.com/2015/10/12/politics/syria-rebel-groups-ammunition-50-tons/
2- www.middleeasteye.net/fr/news/us-says-airdropped-ammo-went-syrian-arabs-not-kurds-788054818#sthash.UrnahJmM.dpuf

3- www.middleeasteye.net/fr/news/us-says-airdropped-ammo-went-syrian-arabs-not-kurds-788054818
4- edition.cnn.com/2016/02/02/middleeast/syria-isis-us-airstrip/

Adnan Oktar'ın Middle East Monitor & News Rescue'da yayınlanan makalesi:

https://www.middleeastmonitor.com/articles/middle-east/24079-for-everyones-sake-support-for-the-pkk-pyd-should-be-abandoned

http://newsrescue.com/for-everyones-sake-support-for-the-pkk-pyd-should-be-abandoned/

2016-02-24 17:44:26

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."