Araştırma Sayı 25

Geçtiğimiz ay İstanbul'da önemli bir konferans gerçekleştirildi: "Osmanlı Vizyonu ile Balkanlar'a Bakış". Bilim Araştırma Vakfı tarafından organize edilen bu etkinliğe Sancak, Makedonya, Batı Trakya, Bosna Hersek ve İslam coğrafyasının çeşitli merkezlerinden katılan konuklar Balkan Müslümanlarının sorunlarını dile getirdiler. Bosna-Hersek Müslümanlarını temsilen konferansa katılan Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Danışmanı İzzeddun Ladiç, Balkanların "Bilge Kral"ı Aliye İzzetbegoviç'in yaşamından kesitler sunarak örnek mücadelesini anlatmıştı. Bu konferanstan kısa bir süre sonra "Bilge Kral "Aliya İzzetbegoviç vefat etti. 20. yüzyılın ikinci yarısında, Balkan yarımadasında yetişen bu en büyük, en bilge, en kahraman Müslüman devlet adamı, azim dolu bir hayatı ardında bırakarak ahirete intikal etti. Başta Bosna-Hersek Müslümanları olmak üzere tüm İslam dünyasına başsağlığı diliyoruz.

Balkanlardaki İslam'ın Kahraman Lideri: Aliya İzzetbegoviç
Dünya Aliya İzzetbegoviç'i 1992 yılında başlayan Sırp-Müslüman savaşı, daha doğrusu Sırpların Müslümanlara karşı başlattıkları soykırım sırasında gösterdiği kahraman liderlik sayesinde tanıdı. Araştırma Dergisi'nin kapak konusunu "Aliya İzzetbegoviç'in Ardından Balkanların Geleceği" konusuna ayırdık. Ayrıca bu sayımızda "Edirne'nin Ötesinde Bıraktığımız" soydaşlarımıza yani Batı Trakya'daki Müslüman soydaşlarımızın sorunlarına da geniş yer ayırdık. Çin'in Antik İnancı; Şamanizm, Sahte Dünyanın Acıları, Dindar Evrim Yanılgısı'na Kuran'dan Cevaplar bu sayımızda yeralan konular arasında.

Vücudumuzdaki Sayaç:
Tansiyon Sağlıklı olmak ne demektir? Farz edelim hiçbir belirgin hastalığınız yok, normal bir vücut ağırlığına sahipsiniz, vücudunuzun enerji rezervleri tam ve vücudunuzun hormonal dengesi, su-tuz dengesi de yerli yerinde... Ancak bütün bunlara rağmen sağlıklı olduğunuzdan söz edebilmek için vücudunuzdaki sayacın da doğru değerleri göstermesi gerekiyor... Araştırma ile birlikte çok önemli belgeseller hediye ediliyor. Harun Yahya'nın eserlerinden yararlanılarak hazırlanan "İslam Birliğine Çağrı" adlı belgeselde önemli sorunların çözümünün Müslümanların birleşmesinden ve "İslam Birliği"ni kurmalarından geçtiği anlatılıyor. "Hz. İsa" adlı belgeselimizde ise Allah'ın kutlu bir peygamberi olan Hz. İsa'nın yaşamı Kuran ve hadisler ışığında tekrar yeryüzüne dönüşü konu ediliyor.

2003-11-01 00:00:00

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top