Mustafa Müslim: “PYD ve YPG, PKK'nın Yan Dallarıdır”

Ne demiştiNe oldu

22 Eylül 2015, A9 TV

(Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby’nin de bir açıklaması vardı Adnan Bey. Amerika’nın YPG’yi terör örgütü olarak görmediğini açıkladı.)

ADNAN OKTAR: ... PYD’yle PKK’nın kurucuları hepsi aynı. İdeolojleri de aynı, lideri aynı, bayrağı aynı, her şeyleri aynı. Türkiye mahkemelerinin kararı var “YPG terör örgütüdür” diye. Bu yeterli.


28 Temmuz 2015, A9 TV

ADNAN OKTAR: Terör listesinde değil mi YPG? Eğer değilse rezalet, çok korkunç bir şey. Çünkü kendileri söylüyorlar; “Biz PKK’lıyız” diyorlar. Ayrıca da mahkeme kararı da var YPG’nin terör örgütü olduğuna dair. Uluslararası teşekküllerin de açıklamaları var. Zaten Abdullah Öcalan’ın resimlerini asıyor adamlar. PKK bayraklarıyla dolaşıyorlar. Türkmenleri kurşuna dizdiler. Arapları kurşuna diziyorlar, köylerini boşaltmaya mecbur ediyorlar. PYD, YPG, YPJ, PJAK, hepsi PKK’dır bunların. Tamamı PKK, isim değiştirmek sadece çok kötü bir taktik.


27 Ekim 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: PYD, PKK’nın bir kolu. Beyni Abdullah Öcalan’dır. Bunların hiçbirine itibar etmemek lazım. Birbirlerinden ayrı değil bunlar. Hepsi birlikte. Alenen terör örgütüsünüz. Gece gündüz adam öldürüyorsunuz.


26 Ekim 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: Bütün o bölge, tamamı Abdullah Öcalan’ın talimatıyla hareket ediyor.

Kandil’de ayrı bir PKK var, bilmem nerede ayrı bir PKK var, böyle bir şey yok. Bir tane PKK var: PYD de, PJAK da hepsi PKK’nın çeşitli isimler almış şekilleri. Aksi bir durum yok.


22 Ekim 2014, A9 TV

ADNAN OKTAR: PYD-PKK ayrı ayrı isim kullanması çok münasebetsiz bir durum oluşturuyor. PYD-PJAK-PKK tek bir tane vardır hepsi PKK. Bölmeye kalkmaları çok mantıksız. Liderleri tek, parti tek, yönetim tek, yöntem aynı, her şey aynı. Aralarında hiçbir farklılık yok, emir komuta zinciri tek. Nereye ayırıyorsunuz? “PYD ayrı” diyor. Hepsi PKK illegal ordusunun adamı.


20 Ekim 2014, A9 TV

(Beyaz Saray Sözcüsü’nün PYD’nin terör örgütü olmadığını söylemesine yönelik)

ADNAN OKTAR: Adam öldürmeye giden bir ekip bunlar. Biri cinayeti işliyor, biri de seyrediyor. Bu mafya yapılanmasının içinde bir bütün bunlar. “Henüz daha suç işlemedi” demek onu o yapıdan çıkartmaz. Şefleri Abdullah Öcalan, resmini koyuyorlar. Biz PKK’lıyız diyorlar aynı yani.

 

20 Ekim 2015, TRT Türk

PYD Eş Başkanı Salih Müslim'in ağabeyi Prof. Dr. Mustafa Müslim yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Suriye'nin kuzeyindeki asıl yapı terör örgütü PKK'dır. PYD ve YPG, PKK'nın yan dallarıdır. PYD'yi PKK kurdu ve YPG de PYD'nin silahlı koludur.”

2015-10-29 23:33:55

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top