Sayın Adnan Oktar'ın dostluk ve kardeşlik mesajlarının basındaki yansımaları: Ermenistan'la kurulan tarihi dostluk

Sayın Adnan Oktar son dönemlerde yaptığı açıklamalarda, dostluk ve sevginin üzerinde durmakta, başta Kafkaslar olmak üzere tüm bölgede barışçı ve uzlaşmacı bir politika izlenmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Sayın Oktar'ın konuşmalarında ifade ettiği en önemli müjdelerden biri çok yakında Türk-İslam Birliği'nin kurulacağı, bu büyük birliğin ilk adımının da Azerbaycan ve Türkiye'nin tek millet, iki devlet olarak birleşeceğidir. Bu birliğin sağlanması için gerekli alt yapının hazır olduğunu bildiren Sayın Oktar, Ermenistan'la kurulacak dostluk ilişkilerinin de bunda önemli bir adım olduğuna dikkat çekmiş ve Türk Milleti'nin Ermenistan'a bakış açısının sevgi ve merhamet temelli olduğunu, sevgiyle yaklaşıldığında bütün sorunların çözüme kavuşacağını söylemiştir. Konuyla ilgili olarak, Sayın Adnan Oktar'ın fahri başkanlığını yaptığı Milli Değerleri Koruma Vakfı gazetelere birçok ilan vermiş, Sayın Adnan Oktar'ın pek çok makalesi yayınlanmış ve Sayın Oktar çıktığı tüm televizyon programlarında bu konuyu ısrarla gündeme getirmiştir. Tüm bunların ardından çok güzel gelişmeler gündeme gelmiş, özellikle Türkiye-Ermenistan ilişkileri başta olmak üzere, dostluk, kardeşlik ve birlik çağrıları hayata geçmeye başlamıştır. Son dönemlerde konuyla ilgili basında çıkan haberler birarada incelendiğinde, bu tarihi gelişmeyi takip etmek daha kolay olacaktır. Aşağıda Türkiye Ermenistan ilişkilerindeki dostluğun pekişmesiyle ilgili gazete haberleri ile aydılarımızın ve köşe yazarlarının bu konudaki yorumları yer almaktadır.
 


Yeni Asya, 6 Eylül 2008
 Bugün, 5 Eylül 2008
 Zaman, 1 Eylül 2008
 Radikal, 29 Ağustos 2008
 Akşam, 1 Eylül 2008

Akşam, 5 Eylül 2008 
Adnan Oktar: "ONLAR DA BİZİM KARDEŞİMİZ, içiçe olalım. Ticaretimiz, sanat çalışılarımız, kültür bilim çalışmalarımız içiçe olsun. Sanatta, bilimde, teknolojide, her konuda birbirimiz ihtiyacımız var. Niye ayrı gayrı olsun? Beraber üniversiteler kuralım, fabrikalar kuralım, bilim merkezleri kuralım. Biz Ermenistan'da üniversite kuralım, Ermenistan burada ünversite kursun. Bilim gelişsin, sanat gelişsin. Demir perdeler, taş duvarlar devri geçti artık, bunlar yıkılsın." (Azerbaycan Respublica TV, 2 Eylül 2008)


Akşam, 5 Eylül 2008
Tempo, 30 Ağustos 2008
 Birgün, 2 Eylül 2008
 Adnan Oktar: "Ermeniler, onlar bizim kardeşlerimizdir. Onlar da bizim canımız inşaAllah. Ermenistan da inşaAllah Türk İslam Birliği içerisinde yerini alacaktır. Boş yere kendilerini üzüyorlar. BİZ ONLARI KARDEŞ OLARAK GÖRÜYORUZ, DOST OLARAK GÖRÜYORUZ. İnşaAllah Türk İslam Birliği’nin o şefkatli kolları içerisinde onlar da yerlerini bulacaklardır. Huzur içerisinde yaşayacaklardır. Güvenlikleri sağlanacaktır. İnşaAllah o Laçin Koridoru’nu da severek ve isteyerek açacak o Ermeni kardeşlerimiz. Ermenistan’ın bu güzel jesti, Ermenileri daha çok sevmemize sebep olacak inşaAllah. Dağlık Karabağ’dan çekilecekler, ama buna karşılık da Türkiye’ye de gelecekler, Azerbeycan’a da gelecekler, ticaret yapacaklar, oralara istedikleri gibi yerleşecekler. İsterlerse orada ibadetlerini hür olarak yapacaklar. Fakat bu bir kanayan yaradır. Laçin koridorunun kapatılması, Dağlık Karabağ’ın işgal edilmesi, bunlar çok gereksiz lüzumsuz şeyler… Ermenilere karşı Türkiye’de bir kin ve nefret yoktur. Osmanlı döneminde en güzel, en kilit noktalara Ermeni kardeşlerimiz gelmiştir. En ünlü sanatçılar, en ünlü doktorlar Ermenilerden çıkmıştır. Ehli kitaptırlar. Tertemiz kardeşlerimiz onlar. Bu tip huzursuzluk duymaları son derece yersiz. Geçmişte olanlardan belki bir kalplerinde burkuntu olmuş olabilir, ama geçmişte savaş vardı, yani Ermeniler de Müslümanları kitle halinde yok ettiler. Ama biz onları affediyoruz… Artık bunlar geçsin. YANİ BİZ ONLARI AFFETTİK, ONLAR DA BUNLARDAN GEÇSİNLER. KARŞILIKLI BİR UZLAŞMA OLSUN. İSLAMIYET’TE AF VARDIR,  HIRİSTİYANLIK'TA DA VARDIR. KARŞILIKLI BİRBİRİMİZİ SEVELİM." (Erzincan TV, 14 Temmuz 2008)


Bugün, 5 Eylül 2008
 Star, 29 Ağustos 2008
 Hürriyet, 4 Eylül 2008
 Hürriyet, 5 Eylül 2008
 Star, 1 Eylül 2008


 

Star, 5 Eylül 2008
 Adnan Oktar: "Bu güç onların aleyhinde olmayacak ki. Yani, Rusya'nın daha zenginleşmesi demektir. Ermenistan'ın daha zenginleşmesi demektir. Ermenistan'da Rusya'da yeni yeni fabrikalar, yeni yeni tesisler demektir. Azerbaycan'ın petrollerinin, Türk petrollerinin, Türk madenlerinin Rusya'ya, Ermenistan'a satılması demektir ve onların her türlü imkanın daha çok artması demektir. Pazarları genişler, ticaretleri genişler. Askeri yönden risk kalkar çünkü Rusya'ya karşı düşman bir tavrı yok Türkiye'nin dost tavrı var." (Azerbaycan Gazete 525, 27 Ağustos 2008)


Türkiye, 5 Eylül 2008
 


 Yeni Şafak, 5 Eylül 2008
 Zaman, 5 Eylül 2008
 Akşam, 5 Eylül 2008
 Adnan Oktar: "Bakın yakın bir zamanda bunu da göreceksiniz Suriye ile Türkiye birleşecek. Azerbaycan’la Türkiye birleşecek, iki devlet bir millet olarak. Bizim arkadaşlarımızın bu konuda ilanı çıktıktan hemen sonra Ermenistan Devlet Başkanıyla Azerbaycan Devlet Başkanı el ele tutuşarak bir resim çektirdiler. Biz dedik ki "Ermeniler bizim dostumuz kardeşimiz, eğer tarihte bize bir hataları bir yanlışları olduysa biz onları affediyoruz bizim öyle bir iddiamız, hırsımız, kinimiz yok. Onlarda böyle düşünsünler bizim gibi düşünsünler bir sevgi beraberliği dostluk olsun kardeşlik olsun en güzel neticeyi alalım" şeklinde bir ilan yayınlandı. Günlerce yayınlandı, hemen arkasından bu gelişmeler oldu. Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi Başbakanımız, Azerbaycan’a gitti arkasından da bu sevgi gösterileri bu muhabbetler başladı. Sonra bu olaylar gelişmeye başladı. Bunlar çok güzel gelişmeler. Güzel gidişat, herşeyin dediğimiz gibi olduğunu gösterten bir delil aynı zamanda." (Kıbrıs TV, 1 Ağustos 2008)


Bugün, 5 Eylül 2008
 Star, 5 Eylül 2008
 Zaman, 4 Eylül 2008
 Radikal, 5 Eylül 2008
 Radikal, 5 Eylül 2008
 Bugün, 3 Eylül 2008
 Akşam, 5 Eylül 2008
 Sabah, 4 Eylül 2008
 Bugün, 2 Eylül 2008
 Bugün, 3 Eylül 2008
 Bugün, 5 Eylül 2008
 Radikal, 4 Eylül 2008
 Sabah, 4 Eylül 2008
 Hürriyet, 5 Eylül 2008
 Akşam, 5 Eylül 2008
 Türkiye, 5 Eylül 2008
 Vatan, 5 Eylül 2008
 
 Adnan Oktar: "Bunun sonucunda Ermenistan zengin olacak, rahatlayacak, şu an fakir ve çok güçsüz, sanayileşmesi de çok cayıf ve huzurlu değiller. Ermenistan'da sıkıntı çok uzun süredir devam ediyor. Azerbaycan'la Türkiyenin birleşmesi sonucunda Ermenistan şu halinin kat kat fazlası zengin olur ve çok rhat eder. Çünkü Türkiye orada yatırım yapacak, Azerbaycan orada yatırım yapacak, Avrupalı yatırımcılar orada yatırım yapacaklar. Ermenistan tanınmayacak şekilde hem zenginleşecek hem ileri gidecek, sanayide, sanatta, bilimde alabildiğine gelişmiş olacak. Bunu ister Ermenistan. Türkiye ve Azerbaycan birleşmesi Rusya ve Ermenistan'a karşı bir tehdit değil, bilakis tehdidi ortadan kaldıran, onları güvenceye kavuşturan bir sistem." (Azerbaycan Devlet Haber Ajansı, 14 Ağustos 2008)


Önce Vatan, 16 Haziran 2008
 Referans, 19 Temmuz 2008
 Zaman, 24 Temmuz 2008
 Adnan Oktar: … Ermeniler bizim kardeşimizdir, dostumuzdur ama burada (Karabağ'da) yapılan da bir zülumdur. Ne Ermenilerin Türklere, ne Türklerin Ermenilere bir düşmanlığı kabul edilebilir bir şey değildir. Osmanlı döneminde kardeşçe, dostça birarada yaşadık. Çok değerli bilim adamları, sanatçılar çıktı Ermeniler içerisinden. Türk devletine, Osmanlı’ya son derece sadıktılar. Hiç bir sorunumuz yoktu bu sonradan çıkarılan bir fitnedir. Bunun düzeltilmesi gerekiyor. Şefkatle, sevgiyle birbirimize yaklaşmamız gerekir. Ermeniler zaten ehl-i kitaptır. Allah’a inanan insanlardır, saygıyı, sevgiyi, hürmeti iyi bilen insanlardır. Bu gibi tahriklere hiç bir kapılmamaları lazımdır. (8 Mart 2008 Tarihli Basın Toplantısı)


Star, 22 Temmuz 2008
 Vakit, 1 Ağustos 2008
 Cumhuriyet, 21 Ağustos 2008
 Hürriyet, 21 Temmuz 2008
 Adnan Oktar: Ermeniler de Türk İslam Birliği'nin içine girecektir. Osmanlı dönemi gibi olacaktır. Onlar da Osmanlı zamanındaki gibi Türklerin şefkati ile, kardeşlik anlayışı içerisinde huzur ve barış içinde yaşayacaklardır. Ben bu konunun bu şekilde hallolacağını düşünüyorum. Ermenistan Türkiye’nin garantörlüğünde rahat yaşayacaktır. Dolayısıyla bir düşmanlığa, bir rekabete hiç gerek görmüyorum ve bunu çirkin buluyorum. (Vatan TV, 20 Aralık 2007)


Zaman, 20 Ağustos 2008
 Star, 26 Temmuz 2008
 Hürriyet
 Bugün, 15 Ağustos 2008

2008-09-17 23:21:41

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ DURUŞMALARIN İLK HAFTASINDAKİ...
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.