Ermenistan, ARM TV, 10 Eylül 2008

 

·                    1908-1915 döneminde Osmanlı İmparatorluğu'nun ve Ermenilerin yaptıkları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu bir soykırım mıydı?
 
Bundan yüzyıl önce, iki yüz yıl önce, beş yüz yıl önce de yaşanmış pek çok olay vardı. Bunları sürekli incelemek, araştırmak bize yakışmaz. Bize yakışan sevgiyle, merhametle birbirimize yaklaşmak, geçmişi geçmişte bırakıp aydınlık bir gelecek kurmaktır. O zamanlar 1900'lerin başlarıydı, o zaman kültür yok, bilgi yok, araştırma yoktu. Darwinizm vardı, komünizmin faşizmin telkinleri vardı. O dönemin masonlarının oluşturduğu şiddet ortamını esas almak uygun olmaz. Ayrıca o dönemde neler yaşandığı net olarak belli de değil. O devirde yaşananlar o devrin insanların sorumluluğunda. Mühim olan biz millet olarak sizi çok seviyoruz. Sınırların kalkmasını istiyoruz. Türkiye ile birleşin istiyoruz. Geçmişte yaşanan herşeyi affedelim, birbirimize hakkımızı helal edelim. Helalleşip bu konuları kapatalım. En güzeli o devri tarihe gömelim. Hocalı olayında ve başka olaylarda da pek çok Türk hayatını kaybetti, ama kan davası gütmek hiçbirimize yakışmaz. Biz hepsi için hakkımızı helal ediyoruz. 1900'lerde savaş ortamı vardı, karşılıklı insanlar öldürüldü. Siz de hakkınızı helal edin.
 
1900'lerin kafasıyla yaklaşırsak bu işlerde hiç netice alınmaz. 1900'lerin mantığını bırakıp, 2000'lerin güzel, sevgi dolu, birleştirici mantığıyla hareket etmemiz gerekiyor. O karanlık çağlar geride kaldı artık. Masonların, ateistlerin faşistlerin, komünistlerin, neonazilerin, ateist siyonistlerin oyununa gelmeyelim. Masonik bir oyun var, milletleri birbirine düşürmek istiyorlar, bunun için suni bir olay çıkartıp sonra iki tarafa kan döktürüp kan davası başlatıyorlar. Biz bu oyuna gelmeyelim. Ermeniler Ehli kitaptırlar. Güzel huylu, güzel karakterli, kültürlü, aklı başında tertemiz kardeşlerimiz onlar.
 
Ermeniler gelsin İstanbul'a da yerleşsinler, Ankara'ya da yerleşsinler, her yerde istedikleri gibi yerleşsinler. Türkiye buna açık bir memleket. Ermeni gençleri gelsinler Türkiye'ye, biz oraya gidelim hiçbir şey olmaz. Biz Ermenileri yüzyıllarca bu topraklarda barındırdık. İçiçe, beraber, kardeşçe yaşadık. Milleti sadıka olarak tanıdık, bildik onları. Türk Milleti düşmanlıktan hoşlanmaz, Ermenistan da düşmanlıktan hoşlanmaz. Düşmanlıktan hiçbir şey çıkmaz, hiçbir şey kazanılmaz. Dostluktan kazanılır. Düşmanlık insanı hasta eder. İslam'da af vardır, Hıristiyanlıkta da af vardır. Karşılıklı birbirimizi sevelim. Karşılıklı birbirimizi affedelim, şefkatle yaklaşalım, konu kapansın.
 
 
·         Türk–Ermeni sınırının neden kapalı olduğunu düşünüyorsunuz? Bu kimin suçu?
 
Sürekli bir suçlu aramak yerine, bundan sonra neler yapabiliriz ona bakalım. Geçmişi, geçmişte bırakalım. O sınırın bir an önce açılması gerekir inşaAllah. Ermenistan bizim kardeşimiz, Ermeni kardeşlerimizin sıkıntı içinde olması bizi mutlu etmez, rahatsızlık duyarız biz bundan. Ermenistan'ın şu anda ekonomik sıkıntıları var, halk sıkıntı içinde yaşıyor. Buna biran önce çözüm bulunması gerekir. Benim idealim Türk-İslam Birliği'nin kurulması, bunun için de ilk adım olarak Azerbaycan ve Türkiye'nin iki devlet tek millet olarak birleşmesi. Böyle bir birleşme Ermenistan için de büyük ferahlık olur. Ermenistan şu halinin kat kat fazlası zengin olur ve çok rahat eder. Çünkü Türkiye orada yatırım yapacak, Azerbaycan orada yatırım yapacak, Avrupalı yatırımcılar orada yatırım yapacaklar. Ermenistan tanınmayacak şekilde hem zenginleşecek hem ileri gidecek, sanayide, sanatta, bilimde alabildiğine gelişmiş olacak. Zengin bir Ermenistan bizim içimizi açar, mutlu bir Ermenistan bizim içimizi açar. Ermeni kardeşlerimiz bizim canımız, onlar da inşaAllah Türk İslam Birliği’nin şefkatli kolları içerisinde yerlerini bulacaklardır. Huzur içerisinde yaşayacaklardır. Güvenlikleri sağlanacaktır.
 
Sınırın karşılıklı görüşerek, anlaşmaya varılarak, her iki tarafın da rızasıyla açılması yakındır inşaAllah, severek ve isteyerek açacak Ermeni kardeşlerimiz sınırı. Bu yolu açalım. Ermenistan’a biz destek olalım. Ekonomisini canlandıralım. Gelin bizde çalışın. Biz de sizde çalışalım. Ticaretimiz, sanat çalışılarımız, kültür bilim çalışmalarımız içiçe olsun. Sanatta, bilimde, teknolojide, her konuda birbirimize ihtiyacımız var. Niye ayrı gayrı olsun? Beraber üniversiteler kuralım, fabrikalar kuralım, bilim merkezleri kuralım. Bilim gelişsin, sanat gelişsin. Demir perdeler, taş duvarlar devri geçti artık, bunlar yıkılsın.
 
 
·         Neden ülkelerimiz arasında diplomatik ilişki yok? Bu kimin suçu? Türk- Ermeni diplomatik ilişkilerinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?
 
Şimdi yepyeni bir dönem başlıyor inşaAllah. Gelecek, Ermeni kardeşlerimiz için de Türk Milleti için de çok aydınlık ve güzel olacak. Ruslar da, Gürcüler de, Abhazlar da, Azeriler de herkes çok rahat yaşayacak. Hepimizin sevgi ve dostluğumuzu birbirimize çok iyi hissettirmemiz gerekir, saygımızı, ilgimizi, alakamızı ve koruyuculuğumuzu tam hissettirmemiz gerekir. Tam kardeş ruhu olması gerekir. Kardeşliğin yeniden tesis edilmesi için, din ahlakının gereği gibi yaşanması şart. Allah Kuran'da Müslümanlara, kötülüğe dahi hep iyilikle cevap vermeyi emrediyor. Şeytandan Allah’a sığınırım, "Bir de bakarsın o kişi yakın bir dost oluvermiştir" diye bildiriyor Allah. İncil'de de Hıristiyanlara sevgi emrediliyor, komuşuyu sevmek, iyi geçinmek emrediliyor. "Sevgi, komşuya kötülük etmez." diye geçiyor İncil'de, "Her birimiz, komşusunu ruhça geliştirmek amacıyla, komşusunun iyiliğini gözeterek onu hoşnut etsin..." diye bildiriliyor. Bu sevgiyle yaklaşırsak birbirimize, Allah'ın izniyle, çözüme kavuşmayacak hiçbir konu olmaz.
 
Bu güzel ahlakın mutlaka dünyaya hakim olması lazım. Bu da ancak Türk-İslam Birliği’yle olur ve Türkiye’nin liderliğiyle olur, Türkiye’nin bölgeye ağabeylik yapmasıyla olur. O zaman ne terör kalır, ne sıkıntı kalır, ne açlık kalır, ne fakirlik kalır. Ermenistan da rahat eder, İsrail de rahat eder, Filistin de rahat eder, Mısır da rahat eder, İran da rahat eder, Amerika da rahat eder. Rusya da rahat eder. Avrupa da daha rahat eder. Herkes daha zenginleşir. Bu birlik dünyaya müthiş bir huzur getirir. Bu nedenle acil ihtiyaçtır Türk İslam Birliği'nin kurulması. Türkiye'nin öncü olması ise, bir ırk üstünlüğü iddiası kesinlikle değildir. Bu çileye talip olmaktır, zorluğa talip olmaktır ve bölgeyi de daha güzel ahlaklı yapma isteğidir. Ermeni kardeşlerimiz çok müsterih olsunlar inşaAllah, altınçağın tüm güzellikleri ve nimetlerini yaşayacağımız bir döneme girdik inşaAllah.
2009-02-01 12:22:06

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
CAMİAMIZA YÖNELTİLEN CİNSELLİK KONULU İFTİRALAR TÜMÜYLE UYDURMA VE GERÇEK...
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
FİŞLEME SAFSATASI
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.