Sayın Adnan Oktar’ın şiddete, tahakküme, kan dökmeye karşı olduğunu gösteren açıklamaları

 

 

Sayın Adnan Oktar'ın Çay TV ve Kahramanmaraş Aksu TV'deki 4 Şubat 2010 tarihli canlı sohbetinden 

SUNUCU: Seyircimizden gelmiş. “Muhterem Hocam, ben sizin vesilenizle öğrendim; Türk-İslam Birliği’nin gerçekleşeceğine inanıyorum. Ve elimden gelen çabayı gösteriyorum, fakat bazı kişiler bu birlik gerçekleştiğinde ülkelerin özgürlüklerinin kısıtlanacağını zannediyorlar. Ayrıca önce mezheplerin ve tüm ırkların birleşmesi gerektiğini söyleyenler de var. Ama siz söylediniz. Her ülke bağımsız olacak ve Türk-İslam Birliği’nin çatısında güven, refah, huzur içerisinde yaşayacak. Dil, ırk, mezhep ayrımı olmayacak. Herkes birlik içinde yaşayacak. Bu konuyu lütfen tekrar açıklar mısınız?” Muammer Rafioğlu, Kahramanmaraş’tan.

ADNAN OKTAR: Helal olsun o Kahramanmaraş’ın koç yiğidine maşaAllah. Çok güzel söylemiş, aferin. TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ, KAT KAT KAT KAT FAZLA ÖZGÜRLÜKTÜR. KAT KAT FAZLA AKILDIR. TEKNOLOJİDİR, BİLİMDİR, SANATTIR, ESTETİKTİR, SEVGİDİR, GÜZELLİKTİR. BÜTÜN GENÇLERİN ÖZGÜRLÜĞÜDÜR, NEŞESİDİR. GENÇ KIZLARIN ÖZGÜRLÜĞÜ, NEŞESİDİR. Genç kızların bir araya toplanıp şarkı söyleyecekler, eğlenecekler. Delikanlılar eğlenecekler, inşaAllah. Bir kadın tek başına Şam’a gidebilecek, tek başına. Tek başına Hacca gidebilecek. Her devlet kendi içinde özgür olacak. Demokrasi esastır. Olur mu öyle şey. Ne istiyorsa o.. Mesela İran ne istiyorsa o. Türkiye ne ise odur. Zor yok Mehdiyette. Kan dökmek yok. Uyuyan kişiyi dahi uyandırmayacak. Mehdi (a.s.) deli aşıktır. Aşkı ve sevgiyi insanlara gösterecek. Herkes birbirine hüsn-ü niyetle bakacak, sevgiyi yaşayacaklar. Dost olacaklar.

 

Sayın Adnan Oktar'ın Adıyaman Asu TV'deki 9 Ağustos 2010 tarihli canlı sohbetinden 

ADNAN OKTAR: Hz. Mehdi (a.s)’ın da herhangi bir insan öldürmesi mevzubahis değildir. Manen öldürecek Deccali. Fikirle, kültürle. Çünkü Hz. İsa (a.s) ve Mehdi (a.s) bütün silahları yeryüzünden yok ediyorlar. Eritip yok edecekler inşaAllah. Sanayide kullanılacak. Şu an dünyada orduların kullandığı demir ve çelik, yapılan harcamalar, eğer fakir ülkelere kullanılmış olsa fakir ülkeleri on kere Avrupa düzeyine getirir, on kere.. Hz. Mehdi (a.s) ve Hz. İsa (a.s)’ın da yapacağı budur. Silah üretimini ortadan kaldıracaklar, silahları ortadan kaldıracaklar inşaAllah.

MÜSLÜMANLAR ŞEFKAT, MERHAMET, SEVGİ, AKIL, SANAT VE ESTETİĞİ SAVUNAN, BARIŞI SAVUNAN KİŞİLERDİR. Dolayısı ile Mehdi (a.s) devrinde de bu, bu şekilde olacaktır. Dostluk ve kardeşlik, barış ve demokrasi bütün dünyayı saracak inşaAllah. Adalet her yeri saracak.

 

Sayın Adnan Oktar'ın Adıyaman Asu TV'deki 17 Ocak 2011 tarihli canlı sohbetinden 

ADNAN OKTAR: Mehdiyet’te bir zorlama yoktur. BASKI YOKTUR. HEP SEVGİ, SEVGİ, SEVGİ.. Kan akıtmaz, uyuyan kişiyi uyandırmaz. Hatta Peygamberimiz (s.a.v.) “Bir kişinin burnu dahi kanamaz” diyor. Uyuyan kişiyi uyandırmaz ne demek? İnsanların keyfine, rahatına da dokunmuyor, huzurunu kaçırmıyor. Mesela uyuyorsa, aman ellemeyin uyusun. Orada çok derin bir anlam var. Uyuyan kişiyi uyandırmaz ne demek? Bu muazzam bir titizlik demektir ve muazzam bir nezaket demektir. Demek ki her şeyiyle ilgilenecek. Uykularına dikkat edecek, yemelerine içmelerine dikkat edecek, sağlıklarına dikkat edecek. Toplumun bütün sosyal yönleriyle de ilgileneceği anlaşılıyor. Bir aile büyüğü gibi bütün milletin, bütün İslam milletinin bir aile büyüğü gibi olacak. Onların ibadetlerine, yemelerine-içmelerine, sağlıklarına, giyimlerine, evlerine, arabalarına her şeylerine titizlik gösterecek.

 

Sayın Adnan Oktar'ın Arab News ile 9 Kasım 2008 tarihli röportajından  

ADNAN OKTAR: İslam Birliği bütün dünya ülkelerini kucaklayan, hepsine sevgiyle bakan, KARŞISINDAKİNİ DÜŞMAN OLARAK GÖRMEYEN, AMA KENDİSİNE DÜŞMAN OLANI DA AFFEDİP KENDİSİNE DOST HALE GETİREN BİR SİSTEM. Dolayısıyla böyle bir sistemin düşmanı olmayacaktır. Çünkü bu sistemin düşman olduğu bir ülke yok. Düşman olmadığı için onun da düşmanı olmayacaktır bu sistemin. Türk İslam Birliği dünyaya barış, kardeşlik, sevgi ve huzur getirmek amacı ile kurulacaktır. Bunun altyapısı şu an tamamdır. Çünkü bütün İslam ülkeleri, İslam Birliği'ni istiyor.

 

Sayın Adnan Oktar'ın Global Post ile Ekim 2009 tarihinde yaptığı röportajından 

ADNAN OKTAR: İslam Birliği’nden kasıt sevgi, şefkat, merhamet, ADALET VE DEMOKRASİNİN TAM HAKİM OLDUĞU, İNSAN SEVGİSİNİN ZEMİNDE COŞKUYLA UYGULANDIĞI, ÇOK İNSANCIL BİR SİSTEM. Avrupa Birliği'nin ruhsuz, mekanik yapısının dışında aşkı, sevgiyi, muhabbeti öne alan bir birlik. Bu birliğe her ülke katılmak ister. Bir de ayrıca bu kaderde olacak mutlak bir gerçek. Yani Hz. İsa’nın gelişiyle bu zaten olacak. Kutsal metinlerde bunu görürsünüz. Mesih’in geleceğini de Tevrat açıklar. Tevrat’ın anlattığı Mesih, Mehdi’dir. Hadislerde belirtilen Mehdi ile Tevrat’ta anlatılan Mesih aynıdır.

 

Sayın Adnan Oktar'ın Kocaeli TV'deki 12 Haziran 2010 tarihli canlı sohbetinden  

ADNAN OKTAR:  Ama Mehdi (a.s.) devrinde damla kan akmayacaktır. Mehdi (a.s.)  kan akıttırmaz, Mehdi (a.s.) anti-kandır. Kanı kabul etmez Mehdi (a.s.). Müslümanların burnunun dahi kanamasına müsaade etmez Mehdi (a.s.). Ne diyor Peygamberimiz (s.a.v.)? “Damla kan akıtmaz” diyor.  “Uyuyan kişiyi uyandırmaz,” uyumasına devam ettirir. Bakın; “burnu kanamaz, damla kan akmaz” diyor. “Damla.” Yani damla ne demektir? Şu kadarcık bir şey, değil mi? Sahih hadis bu, muhkem açık hadis “damla kan akıtmaz,” bu şekildedir Mehdi (a.s.). Mehdiyet’ten kan beklemesinler, MEHDİYET’TE KAN YOK, MEHDİYET BARIŞLA, AKILLA, MAKULLÜKLE HAREKET EDECEKTİR. BEN DE MEHDİ (A.S.)  ÖNCÜSÜ OLDUĞUM İÇİN, ANTİ-KANIM BEN,  KAN AKITTIRMAM. DAMLA KAN AKITTIRMAM. MÜSLÜMAN KANI DA AKITTIRMAM, MUSEVİ KANI DA AKITTIRMAM, HIRİSTİYAN KANI DA AKITTIRMAM.

 

Sayın Adnan Oktar'ın Harunyahya.TV'deki 5 Mart 2010 tarihli canlı sohbetinden 

ADNAN OKTAR: Dünyada bilinmeyen bir şey var. Diyorlar ki en büyük silah atom bombası, hidrojen bombası. EN BÜYÜK SİLAH SEVGİDİR. YANİ DÜNYANIN HİÇBİR HALKI, HİÇBİR TOPLUMU SEVGİYE KARŞI DURAMAZ. YANİ SEVGİYİ GÖSTEREN KAZANIR. Ama darwinist, materyalist düşüncede sevgi olmadığı için, yani zulüm olduğu için, egoistlik, bencillik olduğu için, oradan dezavantajları olduğu için allah onları oradan mağlup ediyor. Mehdiyet hep sevgi üzerinedir. Şefkat, merhamet üzerinedir.

 

2012-09-29 23:34:33

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.