"Mursi modernliği, kaliteyi ve demokrasiyi savunsun"

 

Mursi bağnazlığa müsaade etmesin

Allah ‘Müslüman Kardeşlere’ Mısır’da iktidarı nasip etti. İktidarın nimetini değerlendiremediler. Mısır gençliği zımba gibi; özgürlükten yana, bağnazlığı kabul etmiyor. Mursi taraftarları da modern gençler, onlar da bağnazlığı kabul etmez. Bağnazlıkla bir yere varılmaz. Kuran’ın Mehdiyet’in sevgi modelinden başka model tatmin edici olmuyor. Güzel, sevecek bir dünya sunmak, Mehdiyet’in ruhunu sunmak gerekiyor.

 

Sanat, bilim, güzellik, kalite teşvik edilsin

Mısır’da sanat, bilim, estetik, güzellik, nezaket, nezafet, incelik, her türlü güzellik teşvik edilsin… Demokrasinin en güzeli, sevginin en güzeli ,sanatın en güzeli olmadıktan sonra sistem yıkılır. Allah bizden dünyayı cennete çevirmemizi istiyor. Cenab-ı Allah cenneti model olarak göstermiş. Hz. Süleyman’dan örnek veriyor. Allah, Hz. Süleyman’ı beğenmeyenleri, cennetin modelini beğenmeyenleri uyarıyor. Mursi, sanatı, güzelliği, estetiği ortaya koysun. Her tarafı güzelleştirsin, tertemiz yapsın. Sevinç her yeri sarsın, gençler müzik dinlesin, eğlensin. Mursi son derece modern olsun. Herkes çok şık, temiz, kaliteli giyinsin. Güzel, kaliteli genç kızlar olsun. Sevecen insanlar olsun. Mesela hükümetin temsilcisi çok güzel, bakımlı bayanlar olsun. Mursi halkın karşısına böyle kaliteli gençlerle çıksa, sevecen bir ortam olsa, ordu da bayılır, herkes de bayılır.

 

Başı açık ve dekolte hanımlara da değer verilsin

Başı açık hanımlara karşı olmasınlar, dekolte hanımlara sevgi göstersinler. Kibar, güler yüzlü kapalı veya çarşaflı hanımlar da sevilsin. Mursi kadın hürriyetini ortaya koysun. Yanında başı açık hanımlar da, dekolte hanımlar da olsun. Onlarla birlikte de resim çektirip kamuoyuna verirse her yerde olumlu etki yapar. Bu şekilde kamuoyuna güzel bir mesaj versin. Kadını ezen bir sistem mutlaka yıkılır. İslam aleminin büyük bir bölümünde, gerçek İslam anlayışı yaşanmadığı için, kadınlar ‘yarım varlık’ olarak biliniyor. Bunun aksine kadınlara karşı sevgisini, saygısını, kadınların el üstünde tutulduğuna dair kanaatini hissettirsin.

Kitap Ehli’ne, ateiste, komüniste de şefkat duyulsun

Mursi halkın gözü önünde Hristiyanlara, Musevilere de sarılsın, şefkat sevgi göstersin. Fikir özgürlüğünün güzelliğini anlatsın.  Komünistlerle de bir araya gelsin, “Bunlar da benim kardeşim” desin, onlara da sarılsın. “Bunlar da Allah’ın kulu” desin, herkese sahip çıksın. Elinde imkan var, tutsun bir Hristiyanı elinden, bir elinde de Musevi, elini yukarı kaldırsın, komünistin de elini yukarı kaldırsın, sahip çıktığını söylesin, alabildiğine özgürlük alabildiğine demokrasi getireceğini söylesin ve uygulasın.

Baskıda faşist ve komünist zihniyet gelişiyor. Baskıyı kaldırsın, ferahlık olsun. Özgürlük dine yarar, din gelişir özgürlükte. İsteyen 5 vakit namazını da kılsın, halk dindar olsun. Camiler açılsın peş peşe, oruç tutan vatandaşların eğer imkansızlıkları varsa onlara mal dağıtılsın, para dağıtılsın, yiyecek dağıtılsın. Mursi herkesi kucaklasın, Allah Mursi’nin eline imkan vermiş, hükümet eline geçmiş, ne gerek var bağnazların dediği felsefeyi halka dayatmasın.

 

İktidarlar muhalefeti dikkate alsın

İktidarlar mutlaka kaybeden tarafın haklarını da savunsun. Mesela sosyal demokrat partinin önemli gördüğü ne varsa uygulasın. Komünistler ne istiyor; mesela sosyal adalet istiyorsa uygulasın. Alabildiğine özgürlük ortamı dini muazzam geliştirir, İslamı geliştirir.

 

Mursi’ye en az bir altı aylık süre daha tanınsın

Ordu devleti idare etmeyi nereden bilecek. Rahat bıraksınlar, ilk defa bir sivil iktidar gelmiş. Acemilikleri olabilir. Süre tanınması gerekir. İktidarlar oyla değişir, kepazelikle değişmez. Erken seçim istenebilir. Ama hükümet oyla değişsin. Mursi’ye en az bir altı aylık süre daha tanınsın. Ama Mursi de sözlerini yerine getirsin. 6 ay sonra yapmazsa bir çözüm yolu aranabilir, seçime gidilebilir ama şu an paldır küldür devirmeye yönelik bir çalışma olursa bunu model olarak getirmeye kalkarlarsa demokrasi diye bir şey kalmaz. Bağırıp çağırarak iktidar devrilmez. O zaman Mursi’nin karşıtları da iktidara gelir, bu sefer de Mursi taraftarları bağırıp çağırır; onlar da onları devirir. Devirmece oyunu gibi. Pinpon topu gibi bir oraya hoplayacaklar bir oraya. Böyle bir şey demokratik olmaz. (2 Temmuz 2013, Adnan Oktar, A9 TV)

2013-07-03 15:07:03

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top