Bir Kez Daha Ramazan-ı Şerif'i İdrak Ederken

İnananlara bir müjde ve rahmet, öğüt ve hatırlatma olan Kuran-ı Kerim'in indirildiği Ramazan-ı Şerif'e Yüce Rabbimiz'in izniyle bir kez daha kavuşmuş bulunuyoruz. Müslüman alemi için ayrı bir kudsiyet ve önemi olan on bir ayın sultanı Ramazan'ın kendine özgü manevi havası, coşku ve heyecanı tüm İslam alemini sarmış durumda.

Farklı maneviyatıyla bugün olduğu gibi tarihin her döneminde özlenen Ramazan ayı boyunca tüm Müslüman kardeşlerimizle birlikte oruç ibadetini yerine getirecek, Rabbimiz’in bahşettiği nimetlere şükredecek, kalabalık cemaatler halinde tekbirler getirerek namazlarımızı kılacağız. Allah’ın ayetlerinde ve Peygamber Efendimiz (sav)’in sünnetinde bildirdiği sınırları koruyarak yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygularımızı pekiştirecek, sevgi ile birbirimize kenetleneceğiz. Hep birlikte açtığımız iftarlar, yaptığımız dualar kalplerimizin Allah aşkıyla dolup taşmasına neden olacak.

Mübarek Ramazan'ın tüm Müslümanlara hayır ve bereket getirmesini dilerken hiç şüphesiz aklımızda dünyanın dört bir tarafında zulüm gören din kardeşlerimiz var. Bu Ramazan'da da acımasız kuşatmalar altında fitne ve belalarla sarsılan mazlum Ortadoğu halklarının, Rohingya'da, Suriye'de, Filistin'de, Irak'ta, Afganistan'da, Patani'de, Keşmir'de, Doğu Türkistan'da, Moro'da, Kırım'da ve dünyanın daha pek çok yerinde zulüm ve baskı altında yaşayan, soykırımlara, katliamlara, işkencelere maruz kalan, kendi topraklarında ölüm korkusuyla yaşayan ve yok edilmeye çalışılan Müslümanların kurtuluşu için birlik ve beraberliğe ne kadar ihtiyaç olduğunu hatırlıyor, makinalı tüfeklerle, bombalarla yok edilen insanları, yan yana sıralanmış çocuk cesetlerinin hafızalarımıza kazınan görüntülerini unutmuyoruz.

Milyonlarca kardeşimiz zulüm altındayken hiçbir şey yokmuş gibi davranmamız elbette ki mümkün değil. Her iftar açışımızda onları hatırlayacağız, onlar için dua edeceğiz, hep birlikte toplanarak, küçük büyük meclisler kurarak İslam aleminin tek kurtuluş yolunun İttihad-ı İslam olduğunu, Müslümanların bir an önce birlik olmaları gerektiğini ve bu birliği geciktirmenin haram olduğunu konuşacağız ve inanıyoruz ki her birimiz vicdanlarımızı sonuna kadar kullanarak bu yolda çok önemli adımlar atacağız.  

Nitekim Müslümanların bir olması, birlik olup kucaklaşması İslam alemi için en aciliyetli ihtiyaç. Milyonlarca masum, Müslüman kardeşlerinden uzanacak yardım elini bekliyor. Kendimizi onların yerine koyarak içinde bulundukları durumu anlamamız ve bu mübarek ayda onların kurtuluşu için tüm gayretlerimizi ortaya koymamız üzerimize düşen en büyük görevlerden biri. Aksi takdirde akan her damla kandan, şehit olan, yaralanıp sakat kalan her masumdan, açlık içinde yaşayan her mazlumdan sorumlu olacağımızı düşünerek davranmamız şart.

Hiç kuşkusuz İslam dünyasının birlik olma vakti çoktan gelmiş bulunmaktadır. Tüm İslam alemi ittifak olup birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde Yüce Allah'ın izniyle şahlanacak, yeryüzünde bozgunculuk son bulacaktır. Akan kanın durması, anarşinin, terörün son bulması, yeryüzüne huzur ve bereketin, güvenliğin hakim olması için Müslümanların bir an önce biraraya gelmeleri şarttır.

Umuyoruz ki bu ay Müslümanların ayrılıklara son verip biraraya geldiği, Yüce Rabbimiz'in izniyle huzurlu, aydınlık, barış dolu günlere kavuştukları bir ay olur, tüm Müslümanlar bu Ramazan'da kavgayı, çatışmayı, dargınlıkları bir kenara bırakıp biraraya gelir, hep birlikte zulüm altındaki kardeşlerini kurtarmanın yollarını arar, İslam alemi üzerindeki fitne kaybolup gider. Umuyoruz ki dinimizin barış ve kardeşlik dini olduğu göz önünde bulundurularak tüm ayrılıklar ve dargınlıklar bir kenara bırakılır, farklılıkların yol açtığı sevgisizlik, kavga ve çatışmalar ortadan kaldırılır, kardeşçe kucaklaşılır. Ve yine umuyoruz ki bu kutlu ay tüm İslam aleminde Asr-ı Saadet dönemi gibi mutlu, huzurlu, aydınlık bir dönemin başlamasına vesile olur.

Adnan Oktar'ın New Straits Times ve The Hans India'da yayınlanan makalesi:
 
 
 
 
 
 
2015-07-03 23:16:18

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top