Amerika, Sayın Adnan Oktar'ın Yori Yanover'in Sorularına Cevapları, 18 Aralık 2009, ABD

Öncelikle sizi Orta Doğu’da ve aslında tüm dünyada barışla ilgili vizyonunuz ve Tevhid inancına ait değerleri herkese duyurmak için yaptığınız güçlü ve kararlı çalışmanız nedeniyle tebrik etmek istiyorum. Dindar bir Musevi olarak milletler arasında akıl ve merhamet ile karşılaştığımda müteessir oluyorum. Sizin hayatınız boyunca gösterdiğiniz çabalar bana insanlığın geleceği için ümit veriyor.

1. Birleşik bir Türk–İslam Yakın Doğu öngörünüz ne derece pragmatiktir (uygulama esaslıdır)? Allah’ın görevlendirdiği bir kurtarıcının yönetiminde mi meydana geleceğini düşünüyorsunuz? Yoksa bu Mesih öncesi dönemin gerçekliği içinde insanlar tarafından başarıya ulaştırılacak bir plan mıdır? Eğer ikincisi doğruysa, birçok Müslüman devlette demokratik kurumların ve etkin, fesat barındırmayan devlet bürokrasilerinin geliştirilmesi önünde engeller olduğunun farkında olmalısınız. Bu zorlukları nasıl aşacaksınız?


ADNAN OKTAR: Türk İslam Birliği'nin kurulmasına yönelik her gün önemli ve olumlu bir gelişme oluyor ama bu birliğin tam anlamıyla kurulması Hz. Mehdi (as) önderliğinde olacaktır. Peygamber Efendimiz (sav)'den rivayet edilen hadislerde yer alan bilgilere göre Hz. Mehdi dağınık olan Türk ve İslam devletlerini biraraya getirecek, büyük ve güçlü bir birlik oluşturacaktır. Hz. Mehdi (as)'ın önderliğindeki Türk İslam Birliği, bir sevgi ve dostluk birliği olacaktır. Her bir devlet kendi anayasal yapısını muhafaza edecek, ancak savunma, ticarette, bilimde, sanatta, sevgide, kardeşlikte tam bir işbirliği olacak, bu işbirliğinin oluşturduğu bereket ve güzellik yaşanacaktır. Hz. Mehdi, Türk İslam aleminde sevginin, derinliğin, muhabbetin, merhametin, barışseverliğin, sanattan ve estetikten zevk almanın, modernliğin, asaletin doruğa çıkmasına vesile olacak, Hz. Mehdi (as)'a olan bağlılık ve sevgi her türlü anlaşmazlığın dakikalar içerisinde hallolmasına vesile olacaktır. Türk İslam Birliği Kuran ahlakının gereği olarak demokrat, laik ve fikir özgürlüğüne önem veren bir birlik olacaktır ve bu birliğe bağlı tüm devletlerde de bu değerler önem kazanacaktır. Türk İslam Birliği'nin kurulması önünde var gibi görünen engellerin ise hiçbir önemi yoktur. Hz. Mehdi (as)'ın zuhuru, Türk İslam alemini birleştirmesi, güzel ahlakın yeryüzüne yayılması, her yerde Allah'ın şanının yüceltilmesi, Allah'ın vaad ettiği bir müjdedir. Muhakkak gerçekleşecektir. Allah'ın vaadi haktır ve Allah vaadinden dönmeyendir.

2. Tüm tevhid inancı taşıyan halklara duyduğunuz sevgi çok açık ve takdire şayan. Fakat Musevilikte başkalarını dinimize döndürmek gibi bir talimat bulunmuyorken, Hıristiyan mezheplerin büyük bir kısmının temelinde, diğerlerini kendilerine döndürme emri yer alır. Allah’ı seven insanların, böylesine saldırgan amaçları teşvik eden geniş Hıristiyan bir topluluk ile barış içinde yaşaması mümkün müdür? Allah’a inananlar topluluğu içerisinde sürekli gerilim ve huzursuzluk olmasına neden olmaz mı?

ADNAN OKTAR:
Her dinin mensubunun kendi inancının hak olduğunu düşünmesi ve bunu savunması doğal bir durumdur. Museviler de, Müslümanlar da, Hıristiyanlar da kendi inançlarını savunmak ve anlatmak hakkına sahiptir. Ama tabi, bir kimseyi zorla Hıristiyan yapmaya çalışmak veya zorla Müslüman yapmaya çalışmak kabul edilecek bir durum değildir. İslam dininde de bu yoktur. Allah Bakara Suresi'nin 256. Ayetinde "dinde zorlama yoktur" diye buyurmaktadır. Ben Hıristiyan kardeşlerimizin de herhangi bir baskı ve zorlama içine girmeyeceklerine inanıyorum. Museviler, Hıristiyanlar, Müslümanlar bir olan Allah'a iman edenler olarak, Allah'ı çok seven, O'nu çok anan kullar olarak birarada barış içinde yaşayabilirler. Önemli olan çok samimi olmaktır. Samimi olunduğu müddetçe hiçbir sorun çıkmaz, çünkü samimi insan asla vicdansız bir eylemde bulunmaz. Asla Allah'ın hoşnut olmayacağı bir tavır içine girmez. Sevgisizlik, katılık, baskı, zor bunların hepsi Allah'ın beğenmediği tavırlardır. Allah'ı çok sevenler bunlardan uzak durur.

3. Bildiğimiz kadarıyla devam eden hukuki bir süreciniz var. Bu durumu da göz önünde bulundurarak Türkiye'de son dönemlerde yaşanan iç ve dış gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

ADNAN OKTAR:
Türkiye'de benim çalışmalarıma karşı olan kesim iddia edilen Ergenekon Terör Örgütüdür, yani devlet içindeki komünist derin devlet yapılanmasıdır. Yoksa Türk devleti çok akılcı, adil ve güven vericidir. 30 yıla yakındır akıl almaz iftiralar ve yalanlarla kendilerince beni engellemeye çalışanlar ise iddia edilen ergenekon terör örgütüdür. Türk devleti köklü ve sağlam bir devlettir, bu tarz insanların oyunlarına asla gelmez. Nitekim şu anda da Türkiye'de büyük bir temizlik faaliyeti devam ediyor bu karanlık yapılanmaya karşı. Kürtler bizim canımız, ciğerimiz, ayrımız gayrımız olmayan kardeşlerimizdir. Kürt kardeşlerimiz, güzel ahlaklı efendi çok dindar insanlardır. Onlara yıllardır akıl almaz zulüm uygulayan da yine iddia edilen Ergenekon terör örgütüdür. Ordumuz, devletimiz ise bu vatandaşlarımıza karşı çok sevecen ve koruyucudur. Bu sevecenlik, bu sevgi daha da artacak, insan haklarına saygı, demokrasi daha da güçlenecek ve Türkiye çok daha güzel iyi bir konuma gelecek inşaAllah. Türkiye'nin Ortadoğu politikasında da Musevi kardeşlerimizin tedirgin olmasına hiç gerek yok. Kitap ehli Allah'ın bize emanetidir. Onların saçının teline dokundurtmayız inşaAllah.

 


2010-06-27 21:10:13

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.com adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.com
DAVAMIZ METAFİZİKTİR
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.