Müslüman ülkeler arasında vergi indirimine gidilmesine ve ticaretin artırılmasına karar verildi

Bağdat TV, 2 Mart 2008

Adnan Oktar: Bu proje Kur’an’ın içerisindedir. Kuran bize, bütün İslam aleminin birlik olmasını emrediyor. Kurşunla kaynatılmış binalar gibi diyor hatta Allah ayette şeytandan Allah’a sığınırım. MÜSLÜMANLARIN BİR KERE BİRLİK OLMASI FAKİRLİKTEN KURTULMALAR İÇİN BİRİNCİ ŞARTTIR. İkincisi Kuran ahlakının samimi olarak uygulanması gerekir. Bu şefkat, merhamet, sevgi ve yardımlaşmadır. Bir Müslüman zaten mal hırsı içerisinde olamaz, dünya hırsı içerisinde olamaz. Birlik ve beraberlik olunca zaten kendi ailesi gibi, kendi kardeşleri gibi görecektir Müslümanları. Böylece zenginlik ve bereket bu farzların yerine getirilmesi ile kendinden gelir. Yani bunun için özel bir gayrete gerek yok. MÜSLÜMANLARIN BİRBİRİNİ SEVMESİ, BİRLİKTE BERABER OLMALARI, ZATEN PETROL YÖNÜNDEN DE MADEN YÖNÜNDEN DE, İNSAN YÖNÜNDEN DE ÇOK ZENGİN ÜLKELER İSLAM ÜLKELERİ. SADECE BİR ARAYA GELMELERİ, BİRBİRLERİNE KARŞI SEVGİ DUYMALARI, AKILCI BIR ÇALIŞMA İLE GAYRET ETMELERİ GEREKİYOR. O zaman Hz Süleyman devri gibi olacak inşaAllah. Yani o devir gibi olmasa bile müthiş bir zenginlik ve bereket çağı gelecek. 

Bağdat TV: Acaba sizin İslam birleşmesi için, Müslümanların birleşmesi için bir projeniz var mı? Çünkü ben duydum sizin bir mecmuanız var. İslam aleminin birleşmesi için ona davet ediyor. Böyle bir projeniz var mı?

Adnan Oktar: Evet, inşaAllah büyük bir İslam birliği düşüncemiz var. Türk İslam Birliği tarzında. Dünyanın en büyük süper devleti olacak şekilde Müslüman alemi, bir düşüncemiz var. Türkiye’nin liderliğinde, Türkiye’nin ağabeyliğinde, bütün İslam alemini, bütün Türklük alemini birleştirerek. Türklük aleminin zaten hepsi Müslümanlardan oluşuyor, ben anlaşılması için söylüyorum. Yani aslında bu zaten bir İslam birliği olmuş oluyor aynı zamanda. Bu birlik içerisinde bereket, bolluk ve huzur olacağına inanıyoruz. Savaşların duracağına, savaşlara yapılan masrafın yerine insanlara faydalı olan şeylere paraların harcanacağını düşünüyoruz. Bunun da vaktinin yakın olduğuna inanıyoruz. Ama bizim tabi asıl inancımız, Türk İslam birliğinin oluşmasında ahir zamanda zuhur edecek Hz. Mehdinin vesilesiyle bunların olacağına inanıyoruz. Ve İsa aleyhisselam’ın da zuhur edeceğine ve yakın olduğuna inanıyoruz.


Hürses, 25 Ağustos 2008
 Yeni Asya, 22 Ağustos 2008
2009-05-06 15:56:39

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top