Türkiye, AB için çok büyük değer

MPL TV, 23 Nisan 2008

Adnan Oktar: Türkiye’nin bir kere devlet tecrübesi var. Yani imparatorluk tecrübesi var. Ülkeleri yönetme tecrübesi var. Ve yeteneği var. Bir de Türk Milleti biraz steril kaldı. Yani ahlak olarak Anadolu ahlakı bozulmadı. Anadolu bir kutu muhafaza edildi. O misafirperverliği, temizliği, güzel ahlakı, sevecenliği, insancıllığı, komşuluk anlayışı, merhamet anlayışı, fedakarlık anlayışı olduğu gibi kaldı. Avrupa bunu kaybetti… Avrupa’nın rahatsız olacağı değil ki. AVRUPA İÇİN BU BİR KURTULUŞ. Avrupa’nın jandarması gibi olmuş olacak, bu aynı zamanda Türk-İslam Birliği. ÇÜNKÜ AVRUPA’YI KORUYAN, DÜNYAYI KORUYAN, DÜNYAYA HUZUR VE GÜVENLIK VEREN ÇOK GÜÇLÜ BİR YAPILANMA OLMUŞ OLUYOR. AVRUPA BİR KERE ESENLİK VE HUZUR İÇİNDE YAŞAYACAK. Avrupa niye bunu istemesin? Değişecek bir şey yok. Nato’yu da destekler bu sistem, Avrupa Birliğini de destekler. AVRUPA BİRLİĞİ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR NİMET BU. ÇÜNKÜ AVRUPA BİRLİĞİ BU SAYEDE MÜTHİŞ ZENGİN OLUR. Türk-İslam Birliği’nin şefkati onları da saracaktır. Huzur içinde yaşayacaklardır.Erzincan Can TV, 14 Temmuz 2008

Adnan Oktar: Avrupa Birliği çok iyi bir birlik, çok da gerekli. Türkiye’nin girmesi gerekiyor ama yani bu şekilde değil. Türk İslam aleminin lideri olarak. AVRUPA’YA KÖPRÜ OLAN SÜPER DEVLET OLARAK GİRMESİ GEREKİR. O ZAMAN AVRUPA BİRLİĞİ BİRSE BİN OLUR. AMERIKA BINSE İKİ BİN OLUR. MUAZZAM GELİŞİR. Rusya ferahlar, Çin ferahlar. Konu komşu herkes ferahlar. İsrail günlük güneşlik olur, Ortadoğu cennet gibi olur onlar için. Son derece rahat ederler. Türkiye’de en güzel barışı, huzuru, sevgiyi sağlayacak olan millet Türk milletidir. Osmanlı döneminde de bu böyledir, bu dönemde de böyledir. Allah inşaAllah bu milleti görevlendirmiştir.


Türkiye, 31 Ağustos 2009
Star, 8 Ağustos 2009
Oxford Üniversitesi İslam Araştırmaları Enstitüsü’nün önde gelen akademisyenlerinden Tarık Ramazan, “Türkiye AB için çok önemli bir değer, görmezden gelinmez.” dedi. Guardian’a bir makale yazan Ramazan şu görüşlere yer verdi: “Türkiye’nin askeri ve ekonomik gücü Avrupa siyasi hayatına entegre edilmeli. Türkiye nüfusunun %40’ı zaten Avrupa kökenli. Milyonlarca Türk zaten halihazırda bir Avrupa Birliği üyesi olan ülkenin pasaportunu taşıyor.”


Sabah, 6 Eylül 2009
Zaman, 6 Eylül 2009
Türkiye ne zaman AB’ye girerse Avrupa o zaman güçlenir

Türkiye’nin son yıllarda sessiz sedasız gerçekleştirdiği devrimlerle, küresel bir oyuncu haline geldiğini belirten Dışişleri Bakanı Davutoğlu, artık Avrupa’nın bize ihtiyacı olacağını söyledi.
İsveç’in en önemli gazetelerinden Dagens Nyheter’in tartışma sayfasında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun kaleme aldığı bir yazı yayınlandı. Gazete, Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun Türkiye’nin AB için önemini anlatan görüşlerini aktardığı yazısını Davutoğlu’nun ifadesinde atfen, “Türkiye ne zaman AB’ye girerse, Avrupa o zaman güçlenecek” başlığıyla kullandı.


Taraf, 26 Haziran 20092009-09-21 15:54:18

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top