Türkiye, ilham kaynağı olur

 

Mersin TV, 5 Eylül 2008 

Adnan Oktar: Türkiye Allah’ın izniyle büyük bir ülke olacak. Türk-İslam Birliği oluşacak. Bütün bu Ortadoğu’yu BÜTÜN BALKANLARI, ASYA’YI TÜRKİYE, AĞABEYLİK RUHUYLA KUCAKLAYACAK İNŞAALLAH. Ve güzel bir sistem meydana gelecek dikkat ederseniz. Kafkas paktı oluşturuluyor yine demiryolu projemiz var biliyorsunuz. Petrol boru hattı, doğalgaz  boru hattı projeleri var. İslam Birliği toplantıları yapılıyor. Türk Birliğinin daha güçlü hale gelmesi için yapılan çalışmalar var. Bunların hepsi hayırlı inşaAllah, Anadolumuz hep medeniyetlere beşiklik yapmış biliyorsunuz. Anadolu öyle bir yer. Osmanlı döneminde de biliyorsunuz. BÜTÜN ORTADOĞU’YU BALKAN’LARI ÜÇ KITAYI BURADAN YÖNETMİŞLER İNŞAALLAH. YİNE O ŞEKILDE OLACAK AMA SEVGİYLE, DOSTLUKLA, KARDEŞLİK RUHU İÇERİSİNDE OLACAK. 


Çay TV, 23 Temmuz 2008

Adnan Oktar: HERKES SAMİMİ OLARAK İNANSIN GERÇEKTEN TÜRKİYE İYİYE GİDİYOR VEGERÇEKTEN SÜPER DEVLET OLACAĞIZ. TÜRKİYE HİÇ TARİHTE OLMADIĞI DERECEDE BÜYÜK BİR DEVLET OLACAK. TÜRK İSLAM ALEMİNİN LİDERİ OLACAK İNŞAALLAH. Bu tarihi misyonun başlangıç aşamalarındayız. Ve bütün dünyayı, anarşiden, terörden sıkıntıdan azaptan, her türlü acıdan kurtaracak bir milletir Türk milleti. Gerçekten çok asil efendi, böyle çileyle, acıyla yoğrulmuş bir millettir ve dünyayı yönetmeye dünyaya faydalı olmaya yönelik bir ruhu vardır. Allah o görevi bu millete vermiş görünüyor inşaAllah. Çok yakın zamanda bunu göreceğiz inşaAllah.

 

Yeni Akit, 27 Şubat 2011

 

Başbakan Erdoğan, Alman "Rheinische Post" gazetesine verdiği demecinde, şunları kaydetti: "Türkiye'nin Müslüman bir ülke olarak Arap dünyasında oynayabileceği rolün sorulması üzerine "Bölgede özellikle kalıcı bir istikrar ve demokrasi sağlanmasını istiyoruz. Türkiye, başından beri bunu açıkça ifade etmiştir. Halkın haklı beklentilerinin dikkate alınması ve bu sürecin şiddete başvurulmadan devam etmesi çok önemli. Sonuçta kalıcı bir istikrar, barışın ve halkın refahının ve güvenliğinin güvence altına alınmasıyla sağlanabilir. Bu da sadece insanların temel ve özgürlük haklarına saygı duyulmasıyla mümkün olabilir." dedi. Uluslararası basında Türkiye'nin Arap ülkeleri için bir model olup olamayacağının tartışıldığına işaret eden Erdoğan, "Türkiye'nin, Arap ülkeleri için bir model olmaktan öte bir ilham kaynağı olabileceğine inandığını" ifade etti.

2011-09-26 22:12:37

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top