< <
8 / total: 9

Yaratılış Gerçeği 1/2

kuşlar

Evrendeki tüm ilmin sahibi olan Allah, uçuş sırasında yüksek miktarda oksijene ihtiyaç duyan kuşlar için kompleks bir solunum sistemi yaratmştır. Kuş akciğerleri, kara canlılarının akciğerlerine göre tamamen ters biçimde işler. Kara canlıları havayı aynı kanaldan alır ve verirler. Kuşlarda ise hava, akciğerlerde sürekli tek bir yönde hareket eder. Bu, akciğerlerin etrafında bulunan özel "hava kesecikleri" tarafından sağlanmaktadır. Böylece kuşun yüksek enerji ihtiyacı karşılanmış olur.
www.olumgercegi.com

bebek

O Allah ki, yaratandır, (en güzel bir biçimde) kusursuzca var edendir, 'şekil ve suret' verendir. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanların tümü O'nu tesbih etmektedir. O, Aziz, Hakimdir.
(Haşr Suresi, 24)

kaplan

Kaplanlar genellikle gece avlanırlar. Gece görüşleri insanınkinden 6 kat daha iyidir. Diğer kediler gibi avlarını pusuya yatarak yakalayan kaplanlar çok sessiz ve fark ettirmeden hareket ederek, avlarını takip ederler.
www.ahiretvar.com

kutup ayısı

Kutup ayıları, buzullarda yaşamak üzere yaratılmışlardır. Bir kutup ayısı, ayak parmaklarının arasındaki oyuklar sayesinde buz yüzeyini vakum etkisiyle kolaylıkla kavrar. Böylelikle buz üzerinde uzun mesafeleri kaymadan rahatça yürüyebilir. Parmaklarının arasındaki ağımsı yapı sayesinde ise, saatte 10 km hızla yüzebilir ve 100 km gibi bir mesafeyi hiç dinlenmeden kat edebilir.
www.sosyaldarwinizm.com

kaplan

Karanlıkta dolaşan aslanların ışığı mümkün olduğu kadar fazla toplayabilmeleri için gözlerinde özel bir yaratılış vardır. Bu sayede mükemmel bir gece görüşüne sahiptirler. Diğer canlılara göre daha büyük olan göz bebekleri ve lensleri aslanları iyi birer avcı yapan en önemli özelliklerdendir. Allah bu canlıları içinde yaşadıkları ortama en uygun Aözelliklerle birlikte yaratmıştır.
www.peygamberlerimiz.org

kuzu ve çocuk

Ve hayvanları da yarattı; sizin için onlarda ısınma ve yararlar vardır ve onlardan yemektesiniz.
(Nahl Suresi, 5)

yunus

Bir yunus 3 km uzakta yan yana duran iki ayrı metal parayı, ses dalgalarını kullanarak birbirinden ayırt edebilir. Yunuslar birbirlerine 220 km uzaklıktan mesaj yollayabilirler.
www.munafikliklamucadele.com

köpek yavruları

Köpeklerin burunlarındaki koku hücrelerinin sayısı insanlarınkinden kat kat fazladır. Bu nedenle sokakta yürüyen bir insan ile yanında gezdirdiği köpeğin algıladıkları kokular aynı değildir. Köpek, sahibinin farkına varmadığı kokulardan, bulunduğu ortam ile ilgili çok detaylı bilgi edinir. Havadaki en küçük oranlardaki kokuları dahi güçlük çekmeden tespit eder. Söz konusu özellikleri nedeniyle, kayıp insanları, patlayıcı maddeleri ve felakete uğramış kişileri bulmakta köpeklerden faydalanılır.
www.olumgercegi.com

kız çocuğu ve manzara

Yeryüzündeki tüm canlı varlıkların temel yapı taşı karbon elementidir. Canlıların bedenlerini oluşturan organik moleküller, yani proteinler, yağlar, karbonhidratlar karbon atomlarının farklı bileşiklerinden meydana gelmiştir. Karbon elementi, ancak devasa yıldızların merkezinde özel reaksiyonlar sonucunda üretilir. Bu mucizevi reaksiyonlar gerçekleşmese, bugün evrende karbon diye bir element, diğer anlamıyla canlılık diye bir kavram olmayacaktı. Bu örnek, evrenin tek bir anda mükemmel şekilde yaratıldığının açık bir delilidir.
www.psikolojiksavas.net

 

8 / total 9
Harun Yahya'nın Kolaylık Dini İslam kitabını online okuyabilir, facebook, twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabilir, bilgisayarınıza indirebilir, ödev ve tezlerinizde kullanabilir ve siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin site ve bloglarınızda yayınlayabilir ve kopyalayıp, çoğaltabilirsiniz.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top